#Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle saldırdı #Son Haberler

#Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle hücum etti #Güncel Haberler

#Zelensky #Rus #ordusu #Kiev #bazı #kentlere #füzeyle #hücum etti
Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle saldırdı-

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, Rus ordusunun başkent Kiev, Kropıvnıtski, Mıkolayiv ve Donbas’a füzeli saldırıda bulunduğunu bildirdi.

Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle saldırdı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, toplumsal medya hesabından gün içinde ülkesinde Rus ordusunun yapmış olduğu saldırılara ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Rus ordusu bazı kentlere füzelerle hücum etti”

Bir tek günün ilk yarısında Kiev’e dört kez hava saldırısı uyarısı yapıldığını belirten Zelenskiy, “Rus ordusu Kiev ve Kropıvnıtski’ye füzeli hücum yapmış oldu, Mıkolayiv’i vurdu, Donbas’ta stratejik olarak anlam ifade etmeyen ve acımasız bir takım saldırıya devam etti.” ifadelerini kullandı.

Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle saldırdı #1

“ABD Senatosu’nun Rusya kararından memnunum”

AA’nın haberine gore; Rus saldırılarını “terör” olarak nitelendiren Zelenskiy, ABD senatosunun Rusya’yı terörizmin devlet sponsoru olarak belirleyen sonucu oylamasından dolayı şükranlarını bildirdi.

Zelenskiy, “Ukrayna’da bugün yada 24 Şubat’tan sonrasında herhangi bigün, adünyada asla kimsenin terörizme Rusya’dan daha çok yatırım yapmadığını görebilirsiniz. Bunun hakikaten küresel düzeyde yasal bir cevaba ihtiyacı var. Bu şekilde bir tepkinin ABD’de gerçekleşmemesi için hiçbir niçin yok.” diye konuştu.

#Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle hücum etti #Son Dakika Haber

#Zelensky: Rus ordusu Kiev ve bazı kentlere füzeyle hücum etti #2022

Başa dön tuşu