#Uzungöl'e yerli ve yabancı turist akını #Son Haberler

#Uzungöl'e yerli ve yabancı gezgin akını #Güncel Haberler

#Uzungöl039e #yerli #yabancı #gezgin #akını
Uzungöl'e yerli ve yabancı gezgin akını-

Trabzon’da bulunan naturel güzelliğiyle meşhur Uzungöl’e giden Ensonhaber ekibi, Arap ve yerli turistlere mikrofon uzattı.

Uzungöl'e yerli ve yabancı turist akını

Trabzon’da naturel güzelliğiyle görenleri büyüleyen Uzungöl, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından birisi olmayı sürdürüyor.

Oldukça sayıda yerli ve yabancı turistin ziiyaret etmiş olduğu bölge, bilhassa Arap turistlerin gözdesi oldu.

Ensonhaber ekibi de Uzungöl’e gitti ve yerli-yabancı turistlere mikrofon uzattı.

Yerli ve Arap turistlere sorduk

Arap ve yerli turistlerle meydana getirilen röportajda Uzungöl’ün bozulduğunu düşünen de vardı naturel güzelliğini koruduğunu düşünen de.

Arap turistler Uzungöl’ün doğasına fanatik kalırken, Türkiye’nin güzelliklerini görmeye devam etmek istediklerini söylemiş oldu.

Uzungöl’de Arap ve yerli turistlerle konuştuk VİDEO

“Fiyatlar oldukça uygun, yeniden gelmek istiyoruz”

Tutarları oldukça iyi kabul eden Arap turistler, Uzungöl’e yeniden gelmek istediklerini belirtti.

Vatandaşlar da ise Arap turistlerin gelmesini isteyen de vardı, Uzungöl’ün görüntüsünü bozduklarını düşünen de.

İşte Uzungöl röportajımızdan yerli ve Arap turistlerin söyledikleri…

“Antalya’ya Ruslar, Almanlar geliyor kimse karşı çıkmıyor”

“Uzungöl’e gelen Araplara hepimiz karşı geliyor. Antalya’ya Ruslar, Almanlar geliyor onlara asla kimse karşı çıkmıyor da Arapların Uzungöl’e gelmesine niçin karşı çıkılıyor. Araplar buraya hem döviz getiriyor hem buranın turizmini canlandırıyor. Arapları sevmiyorsan benim günahım ne. Ben seviyorum Arapları, namazını kılar, orucunu meblağ, çalışır, destek sunar. Uzungöl’e niçin Araplar geliyor diyorlar, İngilizler de gelsin. Onlar Antalya’ya gidip çırılçıplak geziyor. Burada Araplar çarşafla kapalı geziyor. Onu mu kıskanıyorlar anlamadım kısaca. Adamlar döviz de getiriyor para da getiriyor. 1 ay kalıyorlar 3 ay kalıyorlar. Doktoru da profesörü de geliyor. Zengini buradan yer almak istiyor fakat burada kimse yer satmıyor. Burada yer satılmaz, kimse satmaz. Bizimkiler karşı geliyor. Bu şekilde satamazsın diyorlar.”

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #1

“Gezgin kalitesi düşmüş, tekrar gelmem”

“Oldukça güzel bir yer fakat eski Uzungöl değil. 2011 senesinde gelmiştim, Uzungöl’ün neresinden bakarsanız bakın göl ve camiyi görebiliyordunuz. Fakat maalesef şimdi caminin altına girmeden hiçbir yeri göremiyoruz. Gezgin kalitesi düşük, tekrar gelmem heralde. Ayder’e gittiğimizde fiyatların pahalı bulunduğunu görünce bizlere bu kafayı bırakın dediler.

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #2

“Şu manzaranın zevkini çıkaramadım, burası Orta Doğu mu?”

Burada dolaşıyorsunuz kaç tane Türk var? 10-20 diyelim, kalanı hep Orta Doğu vatandaşı. Niye buradalar? niye buraya haiz çıkmıyor buranın yerlileri? Ben fazlaca üzüldüm, Türkiye mi Orta Doğu mu açıklayın hangisi? Şu manzaranın zevkini çıkaramadım, girer girmez hayal kırıklığına uğradım.

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #3

“Bırak milliyetçiliği, biz artık paraya tapıyoruz diyolar”

Trabzonlular, mallarına, insanlarına, çevresine, yaşamış olduğu yere haiz çıkmasıyla ünlüydü ne oldu paraya mı taptılar? Bırak milliyetçiliği, biz artık paraya tapıyoruz diyolar özetlemek gerekirse.”

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #4

“Arap turistlerin götürüsü, getirisinden fazlaca daha çok”

“Şu anda burada minik bir Bodrum oluşturulmuş. Naturel kalsaydı daha iyiydi. 10-20 yıl sonrasında burası daha fazlaca bozulacak. Evvelinde yerli gezgin vardı. Ya da Avrupalı yada Yunan turistler vardı. Şimdi onların yerini Arap turistler almış. Kişisel kanaatim, azca ve öz olsun ek olarak diğeri turistler de olsun arzu ederdim. Arap turistlerin de getirisi var fakat götürüsü daha fazlaca. İleriye dönük baktığımız vakit Arap turistlerin götürüsü fazlaca fazlaca fazla.

Burada yaşayan insanoğlu buraya gelmek için maddi olarak zorlanıyorlar. Gelişe 3 lira yerine 5 lira veriyorlar. Zira fiyatlar onlara gore uyarlanmış. Burada yaşayan dostlarım söylüyor bunu. Buranın yerlisi buraya gelmekte, misafirini getirmekte zorlanıyor artık.”

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #5

“İlk kez geldim ve fazlaca sevdim”

“Birleşik Arap Emirlikleri’nden geliyorum. Uzungöl’ün havası ve doğası fazlaca güzel. İlk kez geldim ve burayı fazlaca sevdim.”

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #6

“Fiyatlar fazlaca ucuz, fazlaca iyi”

“Suudi Arabistan’dan geliyorum. 3 gündür buradayım ve ilk kez geldim. Buranın doğası hakkaten mükemmel. Buradaki insanoğlu fazlaca kibar ve misafirperver. Türkiye’yi daha çok ziyaret etmek isterim. Fiyatlar fazlaca ucuz, fazlaca iyi.”

Uzungöl e yerli ve yabancı turist akını #7

#Uzungöl'e yerli ve yabancı gezgin akını #Son Dakika Haber

#Uzungöl'e yerli ve yabancı gezgin akını #2022