#Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü #Son Haberler

#Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü #Güncel Haberler

#Ukraynanın #büyük #tahıl #şirketinin #sahibi #eşi #Rus #bombardımanında #öldü
Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü-

Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketi Nibulon’un sahibi Oleksiy Vadatursky ve eşi Raisa Vadaturskaya, Rus ordusunun Mıkolayiv’e düzenlemiş olduğu saldırıda yaşamını yitirdi.

Rusya ile Ukrayna içinde, Türkiye’nin de arabulucuğu ile bölgeden dünyaya tahıl sevkiyatında anlaşıldığı şu günlerde, münakaşa yaratan bir ölüm gerçekleşti.

Rus ordusunun saldırılarında Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketi olan Nibulon’un sahibi Oleksiy Vadatursky ve eşi Raisa Vadaturskaya yaşamını yitirdi.

Bombardımanda öldüler

İHA’nın haberine nazaran; Vadatursky’nin gece saatlerinde Rus ordusunun Mıkolayiv’e düzenlemiş olduğu saldırıda yaşamını kaybetmiş olduğu ifade edildi.

Ziraat ve vapur inşa şirketi sahibiydi

Mıkolayiv Valisi Vitaliy Kim toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, Vadatursky ve eşinin ölümünü doğrulayarak, Vadatursky’nın ziraat ve vapur inşa endüstrisinin gelişimine olan katkısının paha biçilemez bulunduğunu beyan etti.

Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü #1

Zelensky’nin danışmanı: İyi düşünülmüş bir katliam

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky’nin danışmanı Mikhail Podolyak ise Vadatursky’nın ölümünü “öncesinden tasarlanan bir katliam” olarak nitelendirerek, “Vadatursky’nin ölümü bence bir kaza değil, iyi düşünülmüş ve planlanmış bir cinayettir” dedi.

Podolyak ek olarak, Ruslar tarafınca fırlatılan füzenin direkt eve değil Ukraynalı tahıl tüccarı Vadatursky’nin yatak odasını vurduğuna dikkat çekti.

Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü #2

#Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü #Son Dakika Haber

#Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü #2022

Başa dön tuşu