#Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos'ta yapılacak #Son Haberler

#Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos'ta yapılacak #Güncel Haberler

#Türkiyeİsveç #Finlandiya #ile #ilk #mutabakat #toplantısı #Ağustos039ta #yapılacak
Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos'ta yapılacak-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya verdikleri taahhütleri yerine getirmediklerini görüyoruz, 26 Ağustosta Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı yapılacak.

Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos'ta yapılacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı’nda açıklamalarda bulunmuş oldu.

Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik sürecine ilişkin yapmış olduğu açıklamada,Hemen hemen bu belgeler ve açıklamalarda taahhüt ettiklerini yerine getirmediklerini görüyoruz fakat biz somut adımlar görmek istediğimizi söylüyoruz. Onlar da Ağustos ayını teklif ettiler, 26 Ağustos’ta bu mekanizma inşallah ilk toplantısını gerçekleştirir. dedi.

Toplantı zamanı belli oldu

Çavuşoğlu,Hemen hemen bu belgeler ve açıklamalarda taahhüt ettiklerini yerine getirmediklerini görüyoruz fakat biz somut adımlar görmek istediğimizi söylüyoruz. Onlar da Ağustos ayını teklif ettiler, 26 Ağustos’ta bu mekanizma inşallah ilk toplantısını gerçekleştirir.dedi.

Suriye’ye harekat mesajı

Suriye’ye yönelik ihtimaller içinde harekat ile ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, Harekat ile ilgili başka ülkelerle takvim oluşturmayız. Suriye ile şu anda direkt bir temas söz mevzusu değil. İstihbaratlar arası görüşmeler tekrardan başladı.ifadelerini kullandı.

Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos ta yapılacak #1

Suriyeli Bakan ayaküstü söyleşi

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: Bağlantısızlar Toplantısı’nda, Belgrad’da ayaküstü öteki bakanlarla söyleşi ederken Suriye Dışişleri Bakanıyla da ayaküstü kısa bir sohbetim oldu.

Suriye’nin toprak bütünlüğü

Suriye’nin bölünmesini engellemek için Suriye’de kuvvetli bir yönetimin olması lazım. Topraklarının her köşesine hakim olabilecek irade sadece birlik beraberlikle olur. Muhalefetle Suriye’deki rejimi bizim bir halde anlaştırmamız lazım. Aksi takdirde kalıcı sulh olmaz.

“Yunanistan’la herhangi bir görüşme olmadı”

Yunanistan’ın Türkiye aleyhine başlatmış olduğu lobi, kampanya çalışmalarından başka ayaküstü selamlaşmalarımız oldu. Müdafa Bakanımızın Yunanistan Müdafa Bakanı ile NATO toplantısında selamlaşması oldu. Madrid’de Dendias’ı ayaküstü geçerken gördük, bir merhabalaşma oldu. Onun haricinde herhangi bir görüşme olmadı.” ifadelerini kullandı.

Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos ta yapılacak #2

Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos ta yapılacak #3

#Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos'ta yapılacak #Son Dakika Haber

#Türkiye-İsveç ve Finlandiya ile ilk mutabakat toplantısı 26 Ağustos'ta yapılacak #2022

Başa dön tuşu