#"TSK'nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü" iddiasına yalanlama #Son Haberler

#"TSK'nın atışları sonucu sivillerin zarar görmüş olduğu" iddiasına yalanlama #Güncel Haberler

#quotTSK039nın #atışları #sonucu #sivillerin #zarar #gördüğüquot #iddiasına #yalanlama
"TSK'nın atışları sonucu sivillerin zarar görmüş olduğu" iddiasına yalanlama-


Irak’ın kuzeyinde bulunan Duhok vilayetinde bugün bombalı saldırıcı sonucu 8 sivil can verdi. Vakası örtmek steyen PKK’lılar suçu Türkiye’ye attı. Güvenlik kaynakları ise iddiayı yalan olduğunu beyan etti.


'TSK'nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü' iddiasına yalanlama

Irak’ın kuzeyinde bulunan Duhok bölgesine teröristlerin saldırısı sonucu 8 şahıs yaşamını yitirdi.

PKK/KCK yanlısı gösterim icra eden medya organlarında saldırının Türkiye tarafınca yapıldığına yönelik mesnetsiz iddialar geldi.

Bu iddialara yanıt güvenlik kaynaklarından geldi.

Saldırıyı teröristler düzenledi

Güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyinde sivillerin öldüğü saldırının teröristler tarafınca düzenlendiğini bildirdi.

Güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyinde Parakh köyü civarında patlama sonucunda ölen ve yaralananların olduğuna dair bazı bilgiler alındığını belirtti.

Yalan haberler paylaşıldı

Bununla beraber terör örgütü PKK/KCK yanlısı gösterim icra eden medya organlarında TSK’nın,Duhok’ta düzenlemiş olduğu sözde atışlar sebebiyle sivillerin yaşamını kaybetmiş olduğu yönünde haberlere rastlandığına dikkati çeken güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonucunda terör örgütünün dağılma noktasına geldiğini, örgütün içinde bulunmuş olduğu zor durumdan kurtulmak için yalan, dezenformasyon şeklinde terbiye dışı yollarla çıkış arayışında bulunduğunu kaydetti.

'TSK nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü' iddiasına yalanlama #1

PKK masum sivilleri hedef aldı

Terör örgütü PKK/KCK’nın masum sivilleri hedef almış olduğu, bölge halkının köylerine, tarla ve bahçelerine gidemediği gerçekleri biliniyorken bu tür haberlerin dikkatleri dağıtmak, idrak oluşturmak için maksatlı ve yanlı olarak yayınlandığını vurgulayan kaynaklar, söz mevzusu olayın teröristler tarafınca düzenlendiğinin anlaşıldığını beyan etti.

Mevzuya ilişkin izahat icra eden Dışişleri Bakanlığı isebir yazılı izahat yayınladı.

“Irak halkına ve Hükümetine taziyelerimizi iletiyoruz”

Meydana getirilen yazılı açıklamada, “Irak’ın Dohuk vilayetinin Zaho ilçesinde bir dere kenarına bugün (20 Temmuz) meydana gelen saldırıda, ilk belirlemelere bakılırsa 8 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu; 23 kişinin ise yaralandığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu elim hadisede yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet diliyor; yakınları başta olmak suretiyle dost ve kardeş Irak halkına ve Hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

'TSK nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü' iddiasına yalanlama #2

“Masum insanları hedef alan ve terör örgütü kaynaklı olduğu değerlendirilen bu şeklinde saldırılarla..”

Açıklamada, “Türkiye sivilleri hedef alan her türlü saldırının karşısındadır. Türkiye terörle mücadelesini internasyonal hukuka uygun şekilde, sivillerin, sivil altyapının, zamanı ve kültürel varlıklar ile tabiatın korunmasına azami duyarlılık göstererek yürütmektedir. Masum insanları hedef alan ve terör örgütü kaynaklı olduğu değerlendirilen bu şeklinde saldırılarla ülkemizin terörle mücadeledeki haklı ve emin tutumunun hedef alındığı kıymetlendirilmektedir. Türkiye gerçeğin açığa çıkması noktasında her türlü adımı atmaya hazırdır. Irak hükümeti yetkililerini hain terör örgütünün söylem ve propagandasının tesiri altında açıklamalar yapmamaya, bu elim hadisenin gerçek faillerinin açığa çıkarılması için iş birliği hayata geçirmeye çağrı ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

'TSK nın atışları sonucu sivillerin zarar gördüğü' iddiasına yalanlama #3

#"TSK'nın atışları sonucu sivillerin zarar görmüş olduğu" iddiasına yalanlama #Son Dakika Haber

#"TSK'nın atışları sonucu sivillerin zarar görmüş olduğu" iddiasına yalanlama #2022