#Trabzon Limanı beş yılın ardından bir kruvaziyer gemisini ağırladı #Son Haberler

#Trabzon Limanı beş senenin peşinden bir kruvaziyer gemisini ağırladı #Güncel Haberler

#Trabzon #Limanı #beş #senenin #peşinden #bir #kruvaziyer #gemisini #ağırladı
Trabzon Limanı beş senenin peşinden bir kruvaziyer gemisini ağırladı-

Koronavirüs salgını dünyadaki kruvaziyer turizmini sekteye uğratmıştı. Bunun da etkisiyle Karadeniz’de bulunan Trabzon Limanı’na 2017 yılından bu yana kruvaziyer gemisi yanaşmamıştı. Uzun aradan sonrasında Trabzona gelen gezgin gemisi bölgeyi hareketlendirdi.

İHA’nın haberine gore, Trabzon Limanı’nda folklor gösterisi ve çiçeklerle karşılanan 190 metre uzunluğunda ”Astoria Grande” adlı kruvaziyer gemide 327 Rus gezgin ve 403 mürettebat bulunuyor. Rus turistler, Trabzon’un gezinsel yerlerini gezdikten sonrasında akşam saatlerinde Trabzon’dan ayrılarak Soçi Limanı’na hareket edecek.

Limanın genel müdürü Muzaffer Ermiş, Trabzon Limanı’na 2017 yılından beri ilk kruvaziyer gemisinin geldiğini hatırlattı.

Trabzon Limanı beş senenin peşinden bir kruvaziyer gemisini ağırladı VİDEO

Vapur altı kez daha gelecek

Ermiş “Trabzon şehrimiz için mühim bir hadise. Bugünlerde şehirde mühim seviyede bir gezgin akını var. Rus turizmi de bu mevzuda çeşitlilik olarak başlamış olacak. Aynı vapur yıl sonuna kadar 6 kez daha Trabzon Limanı’na uğrayacak. 2017 yılından sonrasında ilk vapur olması dolayısıyla bir başka coşku duyuyoruz.” dedi

Trabzon Limanı beş yılın ardından bir kruvaziyer gemisini ağırladı  #2

Gemide 327 Rus gezgin, 403 tane de mürettebat var

Vapur hakkında da informasyon veren Ermiş, cümlelerine şu şekilde devam etti:

”Şehrimiz adına mutluluk verici bir hadisedir. Gemide 327 Rus gezgin var 403 tane de mürettebatı var. Soçi merkezli hareket eden bir vapur. Soçi’den Sinop’a, Sinop’dan Trabzon’a kimi zaman boğazları geçerek Çeşme’ye kadar uzanan seyri seferleri söz mevzusu oluyor.

Trabzon Limanı beş yılın ardından bir kruvaziyer gemisini ağırladı  #3

Rus turistler gelmeye devam edecek

Bu itibarla da Trabzon’da ümit ediyoruz geçmişteki gezgin hareketlerinde yeniden Rus yolcuları da katmış oluruz. 2014 senesinde 39 kruvaziyer vapur ile bir tek Trabzon Limanı olarak ortalama 17 bin 500 turisti Trabzon’da ağırlamıştık. Bu seferlerimizi bu yıl ve gelecek yıllarda da artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.” diyerek cümlelerine son verdi.

Trabzon Limanı beş yılın ardından bir kruvaziyer gemisini ağırladı  #4

#Trabzon Limanı beş senenin peşinden bir kruvaziyer gemisini ağırladı #Son Dakika Haber

#Trabzon Limanı beş senenin peşinden bir kruvaziyer gemisini ağırladı #2022