#Temmuzda en fazla ilaçların fiyatı arttı #Son Haberler

#Temmuzda en fazla ilaçların fiyatı arttı #Güncel Haberler

#Temmuzda #fazla #ilaçların #fiyatı #arttı
Temmuzda en fazla ilaçların fiyatı arttı-

TÜİK, enflasyon verisini deklare etti. Gösterilen listelere nazaran, temmuz ayında fiyatı en fazla artan ürün ilaç, en oldukca düşen ürün ise kişisel ulaştırma araçlarının yakıt ve yağları oldu.

Temmuzda en fazla ilaçların fiyatı arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz ayı enflasyon verilerini paylaştı. Buna nazaran, temmuz ayı enflasyonu senelik yüzde 79,60, aylık yüzde 2,37 olarak açıklandı.

İlaç tutarları arttı, kişisel ulaştırma araçları düştü

Tüketici tutarları bazında temmuzda en fazla fiyat artışı yüzde 18,66 ile ilaçlarda, en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 8,18 ile kişisel ulaştırma araçlarının yakıt ve yağlarında görüldü.

TÜİK verilerine nazaran, geçen ay ilaçlardaki fiyat artışını yüzde 16,54 ile yumurta ve yumurta ile ilgili ürünler, yüzde 13,8 ile demir yolu ile şehirler arası yolcu taşımacılığı, yüzde 12,63 ile pirinç izledi.

Spor, kamp ve açık hava eğlence malzemeleri fiyatlandı

Temmuzda fiyatı en oldukca artış gösteren öteki ürünler içinde yüzde 11,49 ile spor, kamp ve açık hava eğlence malzemeleri, yüzde 10,54 ile kitaplar, yüzde 9,29 ile patates ve bazı yumru bitkiler, yüzde 9,08 ile kara kanalıyla şehirlerarası yolcu taşımacılığı, yüzde 8,49 ile sebze ve yüzde 7,91 ile makarna çeşitleri yer aldı.

enflasyon

Fiyatı düşen ürünler

Geçen ay en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 8,18 ile kişisel ulaştırma araçlarının yakıt ve yağlarında oldu. Bunu yüzde 6,25 ile kümes hayvanları eti, yüzde 2 ile çocuk giyim, yüzde 1,22 ile mücevheratlar, saat ve kol saatleri, yüzde 0,49 ile dana eti takip etti.

#Temmuzda en fazla ilaçların fiyatı arttı #Son Dakika Haber

#Temmuzda en fazla ilaçların fiyatı arttı #2022