#TCG Anadolu için geri sayım başladı #Son Haberler

#TCG Anadolu için geri sayım başladı #Güncel Haberler

#TCG #Anadolu #için #geri #sayım #başladı
TCG Anadolu için geri sayım başladı-

Türkiye’nin en büyük cenk gemisi olan TCG Anadolu’nun vazife sistemleri, girmiş olduğu testlerden başarıyla çıkıyor.

TCG Anadolu için geri sayım başladı

Cumhurbaşkanlığı Müdafa Sanayii Başkanlığı öncülüğünde başlatılan proje kapsamında Sedef Tersanesi’nde kabul faaliyetleri devam eden Fazlaca Maksatlı Amfibi Vapur TCG Anadolu’nun seyir sistemlerinin deniz kabul testleri icra edildi.

Analizler ASELSAN tarafınca yürütülüyor

Testlerde 12 ASELSAN sistemi değerlendirilirken, gemide firmanın geliştirdiği 36 sistem yer ediniyor. Cenk sistemi analizi, fonksiyonel ve fizyolojik entegrasyon, elektromanyetik uyumluluk ve enterferans, radar kesit alanı analizi şeklinde cenk sistemi tasarım emek harcamaları da ASELSAN tarafınca yürütülüyor.

Firmanın sorumluluğundaki sistemlerden MITOS WECDIS, MITOS Sayısal Plot Masası, KULAÇ İskandil, DEMES Meteorolojik Ölçüm Sistemi, ANS-510D Cayro, ALPER LPI Radar, seyir radarı, parakete, manyetik pusula, DGPS, WAIS, alarm ve anons sisteminin deniz kabul süreçleri gerçekleştirildi.

Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekat alanlarında kullanılacak

AA’nın haberine nazaran, tam yüklü deplasmanda 27 bin 436 ton ağırlıkta, 231 metre uzunluğunda ve 32 metre genişliğinde inşa edilen Fazlaca Maksatlı Amfibi Vapur TCG Anadolu, Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekat alanlarında ve gerektiğinde Hint ve Atlantik okyanuslarında kullanılabilecek.

Bir amfibi tabur ile lüzumlu muharebe ve destek araçlarını kriz bölgelerine taşıyabilme kabiliyetine haiz TCG Anadolu, havuzunda taşıyacağı araçlarıyla çıkarma operasyonlarına katılabilecek.

TCG Anadolu için geri sayım başladı #1

#TCG Anadolu için geri sayım başladı #Son Dakika Haber

#TCG Anadolu için geri sayım başladı #2022

Başa dön tuşu