#Siyahi Floyd'un ölümüyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası #Son Haberler

#Siyahi Floyd'un vefat etmesiyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası #Güncel Haberler

#Siyahi #Floyd039un #vefat etmesiyle #yargılanan #eski #polise #hapis #cezası
Siyahi Floyd'un vefat etmesiyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası-

25 Mayıs 2020 senesinde siyahi George Floyd’un ölümüne yol açan 2 eski polisin cezaları belirlendi. J. Alexander Kueng’e 3 yıl, Tou Thao’a ise 3,5 yıl hapis cezası verildi.

Siyahi Floyd'un ölümüyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası

ABD’nin Minnesota eyaletine bağlı Minneapolis kentinde 25 Mayıs 2020’de siyahi George Floyd’u gözaltına almış olduğu sırada ölümüne yol açan 2 eski polis memurunun cezaları belli oldu.

Geçtiğimiz şubat ayında Floyd’un çağdaş haklarını ihlal etmekten ve meslektaşları Derek Chauvin’i durdurmak için müdahale etmemekten suçlu bulunan eski polis memuru J. Alexander Kueng ile Tou Thao hakkında karar verildi.

Hapis cezaları belli oldu

Kueng 3 yıl, Thao ise 3,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Thao ve Kueng ek olarak, ikinci aşama kasıtsız adam öldürmeye yardım ve yataklık ile ikinci aşama adam öldürmeye yardım ve yataklık etmek suçlamalarıyla ekim ayında eyalet mahkemesinde yargılanacak.

Eski polis Lane 2,5 yıl hapis cezası almıştı

Vaka yerindeki dördüncü polis olan Lane, bir tek bir federal suçlamadan suçlu bulunmuş, yargıç Lane’in olaydaki “asgari rolünü” göz önüne alarak geçtiğimiz hafta 2,5 yıl hapis cezasına çarptırmıştı.

İHA’nın haberine gore Floyd’un tutuklanması esnasında Derek Chauvin, Floyd’un boynuna dizi ile dakikalarca baskı uygulamış, Thomas Lane Floyd’un bacaklarını, Kueng gövdesini tutmuş, Thao ise yakınlarda durarak kalabalığı geride kalmasını sağlamıştı. Son cezaların açıklanması ile 4 eski polis memuru da hapis cezasına çarptırılmış oldu.

Siyahi Floyd un ölümüyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası #1

Chauvin, eyalet ve federal hapis cezalarını aynı anda yatacak

Floyd’un boynuna diziyle dakikalarca baskı tatbik eden ve ölümüne yol açan Derek Chauvin ise, eyalet mahkemesi tarafınca çarptırıldığı 22,5 yıl, federal mahkeme tarafınca ise Floyd’un çağdaş haklarını ihlal etmekten ve cinayetten 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Chauvin, iki hapis cezasını da aynı anda yatacak.

Siyahi Floyd un ölümüyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası #2

#Siyahi Floyd'un vefat etmesiyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası #Son Dakika Haber

#Siyahi Floyd'un vefat etmesiyle yargılanan 2 eski polise hapis cezası #2022

Başa dön tuşu