#Sivas'ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 kişi hastanelik oldu #Son Haberler

#Sivas'ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 şahıs hastanelik oldu #Güncel Haberler

#Sivas039ta #cenaze #yemeğinden #etkilenen #şahıs #hastanelik #oldu
Sivas'ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 şahıs hastanelik oldu-

Hafik ilçesinde öğlen saatlerinde katıldıkları cenaze yemeği sonrası bulantı, kusma benzer biçimde emareler gösteren 104 şahıs, ilçedeki hastaneye başvurdu.

Sivas'ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 kişi hastanelik oldu

​Sivas’ın Hafik ilçesinde ortalama 6 ay ilkin vefat eden Ö.G.’nin yakınları, cenaze için ilçedeki bir düğün salonunda yiyecek düzenledi. Öğle saatlerinde ilçe merkezinde düzenlenen ve et, pilav ikram edilen yemeğe katılanlardan bir kısmı akşam saatlerinde bulantı, kusma, ishal benzer biçimde şikayetlerle Hafik Esma Kocacık İlçe Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Hastaların bir çok ayakta tedavi edildi

DHA’nın haberine nazaran; birçoğu ayakta tedavi edilerek taburcu edilen hastalardan 5’i ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hafik Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu’nun da zehirlenme şüphesiyle tedavi görüp taburcu olduğu öğrenildi.

Sivas ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 kişi hastanelik oldu #1

“Birkaç saat sonrasında rahatsızlandım”

Cenaze yemeğine katılan ilçe sakinlerinden Sebahattin Güler, “Yemeğe katıldıktan birkaç saat sonrasında, bulantı, ishal benzer biçimde sorunlarla hastaneye başvurdum. Birçok kişinin de benzer şikayetlerle hastaneye geldiğini öğrendik. Lüzumlu muayenelerimizi yaptıktan sonrasında bizi taburcu ettiler. Yine denetim amaçlı hastaneye geldim” diye konuştu.

Hafik Kaymakamlığı da vaka sebebi ile hastalık yaşayan kişilerin lüzumlu tedavilerinin yapıldığını, şu an için negatif bir durum bulunmadığını deklare etti.

 

Sivas ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 kişi hastanelik oldu #2

Sivas ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 kişi hastanelik oldu #3

#Sivas'ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 şahıs hastanelik oldu #Son Dakika Haber

#Sivas'ta cenaze yemeğinden etkilenen 104 şahıs hastanelik oldu #2022

Başa dön tuşu