#Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı #Son Haberler

#Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı #Güncel Haberler

#Peygamberin #Ayak #İzlerinde #sergisi #açıldı
Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı-

Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye yolculuğunun araştırmaya dayalı sanat içerikli bir tekrardan anlatımı olan Hicret: Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı.

Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı

Kral Abdülaziz Dünya Kültürü Merkezi (Ithra) Hicret: Peygamberin Ayak İzlerinde sergisinin açıldığını duyurdu. Müslümanlık tarihinin başlangıcını belirleyen bu yolculuktaki bilinmeyen boşlukları doldurarak modern ve İslami sanatı bir araya getiren sergi, sürükleyici ve fazlaca disiplinli bir deneyimi arkeolojik eserler, film, performans ve daha fazlasıyla birleştiriyor.

İHA’da yer edinen haber egöre; Ithra Direktörü Abdullah Al Rashid, “Hicret tarihinin ve topografisinin en detaylı çalışmalarından kabul edilen bu sergi, Ithra’nın sanat, miras, kültür ve araştırma kanalıyla dünyada dönüm noktası oluşturan öyküleri anlatma yönündeki geniş misyonunun bir örneğidir” dedi.

Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı #1

Empati ve hoşgörü

“Sergi, bu olayın zamanı ve mirasına bilim, fizyolojik coğrafya, maddi kültür, teoloji, sanat ve kültürel hafıza dahil değişik bakış açılarından bakıyor. Bu serginin İslam zamanı ile alakalı bilimsel nitelikli araştırmalarda mühim ilerlemeleri temsil etmesinin yanı sıra yolculuğun etrafındaki insan öyküsüne ve ortak insan değerlerimize odaklanması da daha çok anlayış, empati ve hoşgörüyü teşvik edecektir” diye konuştu.

#Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı #Son Dakika Haber

#Peygamberin Ayak İzlerinde sergisi açıldı #2022