#Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #Son Haberler

#Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #Güncel Haberler

#Pamukkale #yazın #turistlerin #akınına #uğruyor
Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor-

Denizli’nin gözde gezgin çeken mekanlarından Pamukkale, yaz sıcaklarında da ziyaretçilerin uğrak mekanı oldu.

Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor

Denizli’de bulunan ve Türkiye’nin gözde gezim destinasyonları içinde yer edinen Pamukkale, yaz sezonunda da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Ziyaretçi akını

Kültürel ve organik güzellikleriyle ün salan bölgeye dünyanın dört bir tarafınca gelen ziyaretçiler, buradaki güzellikleri görmenin tadını çıkartıyor.

Bilhassa sıcak havalara karşın ören yerine gelen tatilciler, benzeri olmayan manzarada doyasıya geziyor. Akşama doğru güneşin batışını travertenlerden seyretmek isteyenler de bölgeye akın ediyor.

Denizli Gezinsel Otel ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, AA muhabirine, geçen yıl ilk 7 ayda 470 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını ve bu sayının bu yıl 934 bine ulaştığını söylemiş oldu.

Misafirlerin en oldukca yaz sezonunda Pamukkale’yi gezdiğini belirten Şen, şöyleki dedi:

Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #1

“Sıcağa karşın insanoğlu burayı görmeye geliyor”

“Temmuz, ağustos ve eylül aylarında Pamukkale oldukca sıcak oluyor. 40 dereceleri gölgede görüyoruz. Buna karşın insanoğlu burayı görmeye geliyor​​​​​​​. Gece buranın ambiyansı oldukca daha değişik oluyor. Antik şehirler aydınlatıldığı süre ziyaretçi sayıları oldukca artıyor. Gece müzeciliği de başlarsa biz hedeflerimizi daha yukarıya çekeriz. Hem ülke hem de kent ekonomisine turizmciler olarak oldukca daha çok katkıyı gerçekleştiririz.”

Şen, özelikle yazları ören yerinde yoğun taleple karşılaştıklarına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #2

“Misafirlerimiz Pamukkale’nin gece antik tiyatrosunu ve yerlerini görecek”

​​​​​​​”Misafirlerimiz ulaştığında de yaş averajları 60’ın üstünde oluyor. Bu yaş grubunu oldukca sıcakta gezdirebilmek oldukca mümkün olmuyor. Gece burası açık olduğunda hem misafirlerimiz gündüz gözüyle travertenleri hem de Pamukkale’nin gece antik tiyatrosunu ve yerlerini görecek. Böylelikle bir günde iki kez giriş elde etmiş olacaklar. Geç saatte gelenler Pamukkale’yi gece görebilecekler, konaklama gün sayıları da artacaktır. Pamukkale ören yerindeki gece aydınlatması olduğu anda bizim hedeflediğimiz rakamlar ne olursa olsun ve ne olursa olsun 2 katına çıkacaktır.”

AA’nın haberine bakılırsa Şen, 2020 senesinde başlamış olan sadece firmalar içinde yaşanmış olan ihtilaf sebebiyle duran aydınlatma projesi tamamlandığında Pamukkale’ye gelen gezgin sayısının mühim seviyede artıracağını da sözlerine ekledi.

Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #3

Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #4

#Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #Son Dakika Haber

#Pamukkale yazın da turistlerin akınına uğruyor #2022

Başa dön tuşu