#ÖSYM Başkanlığı'na atama kararı Resmi Gazete'de #Son Haberler

#ÖSYM Başkanlığı'na atama sonucu Resmi Gazete'de #Güncel Haberler

#ÖSYM #Başkanlığı039na #atama #sonucu #Resmi #Gazete039de
ÖSYM Başkanlığı'na atama sonucu Resmi Gazete'de-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

ÖSYM’nin pazar günü yapmış olduğu 2022 KPSS lisans sınavında, bir yayınevine ilişkin tecrübe etme sınavındaki birçok probleminin aynı olduğu iddiasının ortaya çıkması gündemi sarsmıştı.

Bu gelişmelerin peşinden ÖSYM Başkanı Halis Aygün Resmi Gazete kararıyla görevinden alınmıştı.

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de gösterilen kararla beraber, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

ÖSYM Başkanlığına atama kararı Resmi Gazete de #1

Prof. Dr. Ersoy’un özgeçmişi

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler mevzularında araştırmalar meydana getiren Ersoy’un ulusal ve internasyonal dergilerde piyasaya sürülen fazlaca sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak vazife yapıyor.

2017-2020 içinde Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak vazife meydana getiren Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

ÖSYM Başkanlığına atama kararı Resmi Gazete de #2

#ÖSYM Başkanlığı'na atama sonucu Resmi Gazete'de #Son Dakika Haber

#ÖSYM Başkanlığı'na atama sonucu Resmi Gazete'de #2022