#Ömer Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #Son Haberler

#Ömer Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #Güncel Haberler

#Ömer #Çelik039ten #CHP039ye #039YAŞ039 #tepkisi #Açıklamalar #nifak #siyasetinin #neticesi
Ömer Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin YAŞ kararlarına yönelik eleştirilerine tepki göstererek, “YAŞ kararlarıyla ilgili yaptıkları açıklamalar tamamen nifak siyasetinin neticesidir” dedi.

Ömer Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme dair son gelişmelerle ilgili partisinin Adana İl Başkanlığı önünde açıklamalarda bulunmuş oldu.

AK Parti’li Çelik, CHP’nin YAŞ kararlarını eleştirmesinin, bilgisizlik neticesinde meydana getirilen değerlendirmeler bulunduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

Yüksek Askeri Şura kararlarına dönük olarak söylenen sözlerin hiçbir geçerliliği olmadığını söylemek isterim. Bir milletvekili çıkmış Yüksek Askeri Şura kararlarında liyakat ölçüsünün kullanılmadığını, başka ölçülerin kullanıldığını ifade etmiş. CHP milletvekili bunu neye gore söylüyor, neye gore liyakat ölçüsü kullanılmamış, kendisinin kıstası nedi? Bununla ilgili ortada bir şey yok. Cumhurbaşkanı’mızın devletin başı olarak kendisine anayasa tarafınca verilmiş görevler gereği çeşitli süreçlerin içinde bulunmasını eleştiri mevzusu yapıyor. ‘Birliklerden gelen liyakatle ilgili değerlendirilmeler yukarıda dikkate alınmıyor’ diye bir ifade kullanıyorlar. Sanki bu şahıs tüm raporları görüyor, tüm toplantılara katılıyor benzer biçimde bir tutum ortaya koyuyor. Tüm bunların hepsi Yüksek Askeri Şura kararlarından bir bilgisizlik neticesinde meydana getirilen değerlendirmeler.

“Birileri not vermiş, onlarda bu notu dillendiriyorlar”

Büyük bir ihtimalle de bu kararlardan rahatsız olan birileri tutmuş bunlara bir not vermiş, onlarda bu notu dillendiriyorlar. ‘Odalarında gizlice şunları yapıyorlar’ diyerek fitne, birilerini tehdit etmeye çalışıyor. Bu gene tipik CHP’den yansıyan, her vesileyle toplumun belli bir kesimini tehdit etme politikasının devam ettiğini gösteriyor. Hemen sonra Ulusal Müdafa Bakanı’mız ve Genelkurmay Başkanı’mızın liyakatini sorguluyorlar. Bunu sorgulayanların bir yetkisi yoktur, bir tek vurgunculuk için geleneksel olarak sık sık yaptıkları benzer biçimde orduya dönük negatif mesajlar veriyorlar.

“TSK büyük başarılara imza attı”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve Libya’da fazlaca büyük başarılara imza attığını vurgulayan Çelik, Gene Azeri kardeşlerimizin 2’nci Karabağ Savaşı’nda ordumuzun verdiği desteğin ne kadar kıymetli ve stratejik olduğu bir kere daha burada görüldü. Tüm bu başarılar ortadayken tutup liyakat yada yeterlik sorgulaması halletmeye çalışmak bir tek nifak sokma arayışıdır. Cumhurbaşkanı’mızın içinde bulunmuş olduğu süreçlerde yetkilerini kullanmasını sorgulama mevzusu yapmak esasen ne anayasal düzenden ne de demokratik geleneklerden haberdar olmadıklarını gösteriyor. Bunların Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ilgili yaptıkları açıklamalar tamamen bir nifak siyasetinin neticesidir. dedi.

Ömer Çelik ten CHP ye  YAŞ  tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #1

Suriye’ye operasyon meselesi

Operasyon hazırlığı sürecinde meydana getirilen açıklamalara da değinen Ömer Çelik, Suriye’de kısa sürede Cumhurbaşkanı’mızın ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ mottosuyla ortaya koyduğu bir irade var. Tüm bunlar söz konusuyken sanki ordudaki öteki liyakatli komutanların engellenmesi şeklinde sunmaya çalışmak, ya da bunu ordunun düzenine negatif bir müdahale olarak adlandırmaya çalışmak saçma sapan bir şey. Hem de bunu terörle savaşım bağlamında bir operasyon hazırlığı yapılırken dile getirmek sorumsuzluktan başka bir şey değil.diye konuştu.

“Kendi kendilerine helalleşmeleri lazım”

Çelik, devrin CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un Ordu kağıttan kaplanmış sözlerini hatırlatarak, şu şekilde devam etti:

Ordunun siyasete müdahale etmemesini eleştirerek, bakın etmesini değil etmemesini, kısaca ordu siyasete müdahale etmiyor, ‘Ordu kağıttan bir kaplan’ gibisinden bir izahat yapmış oldu. Kısaca siyasete müdahale etmeyen, anayasal düzene bağlı kalan, demokratik kurallara bağlı kalan bir orduyu ‘Kağıttan kaplanmış’ diyerek aşağılayacak kadar ileri gidiyorlar. Dolayısıyla bugünlerde ‘helalleşme’ adı altında yürüttükleri şeyler, aslolan işledikleri bu cürümlerle kendi kendilerine helalleşmeleri lazım. Devamlı olarak askeri ve yargı vesayeti üstünden hesaplaşmaya emek vermeyi bir anane haline getirmişler. Bunun dozu, aralığı azalsa da bu alışkanlık değişmiyor. açıklamasında bulunmuş oldu.

Ömer Çelik ten CHP ye  YAŞ  tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #2

Ömer Çelik ten CHP ye  YAŞ  tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #3

#Ömer Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #Son Dakika Haber

#Ömer Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi #2022