#Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #Son Haberler

#Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #Güncel Haberler

#Okan #Buruk #Midtsjö #bizi #ileriye #taşıyacak
Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak-

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Fredrik Midtsjö’nün ustalaşmış bir oyuncu olarak ekibi ileri taşıyacağına inandıklarını söylemiş oldu.

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak

Galatasaray, yeni sürem emekleri kapsamında oynadığı son hazırlık maçında İtalya Serie A ekiplerinden Fiorentina’yı 2-1 yenik etti.

Karşılaşmanın arkasından Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Buruk, “Sonunu iyi bitirdik. Aslen netice olarak baktığımızda maçın büyük bölümünde istediğimiz oyun ortaya çıktı. Pozisyon ürettikçe gol bulduk. İyi müdafa yaptık, baskı yaptık. Düşündüğümüz şeyler, ligin yedi gün öncesinden ortaya çıktı. Bu anlamda mutluyuz. Aynı oyunu geliştirerek devam edeceğiz. Bir ihtimal yeni oyuncular katılacak ve oyunumuzu fazlaca daha geliştireceğiz; fakat söylediğim benzer biçimde ben oyuncularımın performansından memnunum” diye konuştu.

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #1

“Genel kuruldaki beraberlik, bizi de kenetledi”

DHA’nın aktardığına bakılırsa; topluluğun birlikteliğinin takıma pozitif yönde yansıdığının altını çizen Buruk, “Bugün bizim için, Galatasaray için fazlaca mühim bigün. Genel kurulda maça çıkmadan mutluluk yaşadık. Bilhassa oyuncularıma bunun altını çizdim. Galatasaray Spor Kulübü’nün birlikteliği, genel kuruldaki beraberlik, onların enerjisi, onların kenetlenmesi, burada da bizi kenetledi. İnşallah hep birlikte yönetimimiz, genel kurulumuz, üyelerimiz, taraftarımız ve biz sahada en iyisini yaparak Galatasaray’ı en iyi bölgelere getireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #2

“Midtsjö fazlaca iyi bir ekip oyuncusu”

Geçirme görüşmelerine başlanan Fredrik Midtsjö hakkında ise Buruk şunları söylemiş oldu:

“Ilk olarak oyuncunun bizlere iştirak etmesi gerekiyor. İyi bir ekip oyuncusu. Doğal ki biz iyi oyunculara sahibiz. O da iyi bir ekip oyuncusu. Ekip oyuncusu olmak, bir ustalaşmış olmak fazlaca mühim. Her yıl 40-42 maç oynayan bir oyuncu. Bu anlamda hem toplu hem topsuz oyunda bizlere destek verecek. Ayakları da iyi olan bir oyuncu seçtik. Bizi ileriye taşıyacak, performansı yüksek bir oyuncu. Onun da bizlere katkı sağlayacağını düşünüyorum. Onun yanında doğal ki gene transferlerimiz olacak. Takımımızı en kuvvetli hale getirmek istiyoruz. Zor geçen senenin arkasından bu senenin bizim için fazlaca daha iyi geçmesini istiyoruz. O yüzden en iyisini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yönetimimiz en iyisini hayata geçirmeye çalışıyor. İnşallah kuvvetli bir kadro ile şampiyonluk yarışı içinde en iyisini icra eden ve şampiyonluk için tüm performansını veren bir ekip olmak istiyoruz.”

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #3

Lige fizyolojik ve ruhsal olarak hazır olduklarını belirten Okan Buruk, “Fizyolojik olarak ve konsantrasyon olarak hazır olduğumuzu gösterdik bugün. Zemin fazlaca iyi değildi. Buna karşın yüzde yüzünü veren bir ekip, düzgüsel lig maçı benzer biçimde oynayan bir ekip vardı. Bunu hafta sonu lige taşıyacağız. Lige iyi adım atmak fazlaca mühim. Antalyaspor geçen seneden hazır bir ekip. İyi bir takıma karşı da başlayacağız fakat hep söylüyorum. Burada bizim ne yapacağımız fazlaca mühim. Ekibe yeni gelecek oyuncular olacak. İnşallah maç gününe kadar bu sayı şu anda bir gözüküyor. Bir ihtimal bir tane daha oraya oyuncu koyabilirsek, ne kadar geniş bir ekibe haiz olursak o denli iyi olacak” şeklinde konuştu.

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #4

“Seferovic’den fazlaca memnunuz”

Sarı-kırmızılı ekibin yeni transferlerinden Haris Seferovic’e ayrı ayraç açan Buruk, “İki asist yapmış oldu. Savunmada bizim için fazlaca mühim işler yapmış oldu. Hem baskı yapmış oldu hem de Emre’yle öndeki ikili karşılamaları fazlaca doğru oldu. Doğrusu bir tek gol ve asist haricinde müdafa görevlerini de fazlaca iyi yapmış oldu. Oldukca memnunuz” dedi.

“Taraftarımıza yakın olmalıyız”

Galatasaray’a ilk imza attığı gündeki heyecanını koruduğunu ve ligde taraftarla buluşacağı günü iple çektiğini söyleyen Buruk, “İlk imza için İstanbul’a gelirken havaalanı indiğimde o heyecanı, o pozitifliği yaşadım. Aynı şekilde devam ediyor. Ben de aynı mutlulukla, aynı heyecanla taraftarlarımıza yakınlaşmaya çalışıyorum. Bu takımlar yandaş için hayatta. Yandaş için yaşıyor. Taraftarımıza yakın olmamız gerekiyor. İnşallah dolu tribünler önünde taraftarımızla kendi stadımızda en kısa zamanda lig maçında buluşacağız” diye konuştu.

Dubois’in son durumu

Karşılaşmada bir sakatlık yaşan Leo Dubois’nın son durumu hakkında ise Buruk, “Salı günü MR’ları çekilir ve ondan sonrasında belli olur. Oyuncu ulaşmadan önce bizimle çalışmadı. Sonrasında katıldı. Hazır bulunduğunu gördüğümüz için maçlara başlattık. Demek ki o dönemde, şu demek oluyor ki kendi takımındaki emek vermesi fazlaca iyi geçmedi. Kendi bünyemizde hazırlamış olduğumuz oyuncularda hakkaten her şey fazlaca iyi gidiyor. İnşallah en kısa zamanda iyileşip döner. Onun yerine Omar girdi. Omar bildiğimiz bir oyuncu ve ona fazlaca güveniyoruz. O da girdi ve görevini en iyi şekilde yapmış oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #5

#Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #Son Dakika Haber

#Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak #2022

Başa dön tuşu