#Nureddin Nebati'den Kemal Kılıçdaroğlu'na KKM yanıtı #Son Haberler

#Nureddin Nebati'den Kemal Kılıçdaroğlu'na KKM yanıtı #Güncel Haberler

#Nureddin #Nebati039den #Kemal #Kılıçdaroğlu039na #KKM #yanıtı
Nureddin Nebati'den Kemal Kılıçdaroğlu'na KKM yanıtı-

Nureddin Nebati, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kur Korumalı Mevduat Hesabı uygulamasına katılanlara yönelik sözlerine, “Kılıçdaroğlu’nun spekülatif açıklamaları her bakımdan vatanseverlikten uzaktır” dedi.

Nureddin Nebati'den Kemal Kılıçdaroğlu'na KKM yanıtı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’de yapmış olduğu konuşamda Kur Korumalı Mevduat Hesabı (KKM) olanlara, “Bizim iktidarımızda bir tek faizi alacaklar. O şekilde döviz garantisi yok. Türkiye birilerinin sömürge alanı değil.” demişti.

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu’nun bu sözlerine tepki gösterdi.

Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat Hesabı’nın finansal istikrarı temin ve makraekonomik dengeleri sağlamlaştırmak amacıyla devreye alındığını hatırlattı.

“Kılıçdaroğlu’nun spekülatif açıklamaları her bakımdan vatanseverlikten uzaktır”

Gömü ve Maliye Bakanı, uygulamanın ekonomik göstergeler üstündeki pozitif yönde etkilerini yok sayarak gerçeği çarpıtmaya çalışmanın milletin ortak menfaatlerini gözetmediğini altını çizdi.

Bakan Nebati, Kılıçdaroğlu’nun yıkıcı karşıcılık uğruna devlette devamlılık esasına ters ve finansal itimatı zedeleyici türden spekülatif açıklamalarının her bakımdan vatanseverlikten uzak bulunduğunu dile getirdi.

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #1

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek Twitter hesabı üstünden mevzuya ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

DHA’nın haberine nazaran; Bakan Nebati, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu uygulamayla temel hedefimiz olan finansal istikrar sağlanmıştır”

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Kur Korumalı Mevduat Hesabı KKM finansal istikrarı temin etmek ve makroekonomik dengeleri sağlamlaştırmak amacıyla devreye aldığımız uygulamalardan biridir.

Bu uygulamayla temel hedefimiz olan finansal istikrar sağlanmış; yurttaşlarımızın tasarruflarını ulusal para birimimiz olan TL cinsel hesaplarda tutmaları özendirilerek döviz talebi sınırlandırılmıştır.

Uygulama ile tasarruflarını döviz yerine TL cinsel hesaplarda değerlendirmeyi yeğleyen yurttaşlarımızın döviz kuru değişimlerinden etkilenmemesi sağlanmaktadır.

Dolayısıyla, mevduat sahiplerinin hem TL faizinden hem de döviz kurundaki artıştan aynı anda getiri elde etmeleri söz mevzusu değildir.

Vade sonunda kurdaki artış TL faizini aşarsa yalnızca kurdaki artış kadar; aksi durumda ise en fazla senelik yüzde 17 getiri elde edilmektedir.” ifadelerini kaydetti.

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #2

KKM uygulamasına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Nureddin Nebati, açıklamasında şöyleki devam etti:

KKM uygulamasından yararlanan vatandaşların sayısı

“KKM uygulamasından yararlanan yurttaşlarımızın toplam mevduat büyüklüğü bankacılık sistemindeki toplam TL mevduatların ortalama üçte birine, toplam vadeli mevduat hesaplarının ise yarısına yakınına ulaşmıştır.

‘Bir avuç insanoğlunun bundan faydalanmış olduğu’ iddiasının aksine uygulamaya yurttaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği açıktır. KKM uygulaması için asgari mevduat tutarı bulunmamakta, isteyen her vatandaşımız bu üründen faydalanabilmektedir.

Finansal istikrarın sağlanması amacıyla devreye alınan KKM Uygulaması jeopolitik gelişmeler ve arz güvenliğine ilişkin yaşanmış olan tüm sorunlara karşın finansal istikrarın tesis edilmesinde etkin rol oynamıştır.

“Spekülatif açıklamaları milletimizin takdirlerine bırakıyorum”

KKM uygulamasının finansal istikrar ve makroekonomik göstergeler üstündeki pozitif yönde etkilerini yok sayarak gerçeği çarpıtmaya çalışmak kesinlikle milletimizin ortak menfaatlerini gözeten bir yaklaşım değildir.

Ana karşıcılık partisi genel başkanının yıkıcı karşıcılık uğruna devlette devamlılık esastır yaklaşımına ters, finansal istikrarı ve finansal itimatı zedeleyici türden spekülatif açıklamaları her bakımdan vatanseverlikten uzaktır.

Böylesi ciddiyetsiz ve spekülatif açıklamaları milletimizin takdirlerine bırakıyorum.”

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #3

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #4

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #5

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #6

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #7

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #8

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #9

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #10

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #11

Nureddin Nebati den Kemal Kılıçdaroğlu na KKM yanıtı #12

#Nureddin Nebati'den Kemal Kılıçdaroğlu'na KKM yanıtı #Son Dakika Haber

#Nureddin Nebati'den Kemal Kılıçdaroğlu'na KKM yanıtı #2022