#Mustafa Şentop'tan ünivesite tercihi yapacak öğrencilere mesaj #Son Haberler

#Mustafa Şentop'tan ünivesite tercihi meydana getirecek öğrencilere bildiri #Güncel Haberler

#Mustafa #Şentop039tan #ünivesite #tercihi #meydana getirecek #öğrencilere #bildiri
Mustafa Şentop'tan ünivesite tercihi meydana getirecek öğrencilere mesaj-

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Ilkin Talebe adlı programında yapmış olduğu konuşmada “Yoğun bir halde sınavlara hazırlandılar ve sınavlar bitti. Her insana hayal etmiş olduğu yerin nasip olmasını arzuluyorum” dedi.

Mustafa Şentop'tan ünivesite tercihi yapacak öğrencilere mesaj

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Ilkin Talebe’ isminde Üniversite Tercih Destek programına katıldı.

Programa Şentop’un yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve öğrenciler de katıldı.

Mustafa Şentop deneyimlerini aktardı

Düzenlenen programda öğrencilere tercihleri ve gelecekleri hakkında deneyimlerini aktaran Şentop, hemen sonra basın mensuplarına programa ilişkin izahat yapmış oldu.

Mustafa Şentop tan ünivesite tercihi yapacak öğrencilere mesaj #1

İHA’nın haberine gore; programda konuşma meydana getiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yapmış olduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geçen yıl da ben bu etkinliğe katılmıştım”

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki en genç milletvekilimiz Rümeysa Kadak, bununla beraber bizim Başkanlık Divanımızın da üyesi. Geçen yıl da ben bu etkinliğe katılmıştım, bu yıl da burada gençlerimizin daha fazlaca mühim bir aşaması var.

“Aslen ben hukukçuyum”

Program, üniversite tercihi ile ilgili öğrencilerin fikirlerinin oluşmasına katkıda bulunmak için düzenleniyor. Ben katılmıştım, gene katıldım. Aslen ben hukukçuyum, dolayısıyla hukukla ilgili kendi hayatımdan bazı örnekler vermek suretiyle ile meslekle ilgili kendilerine düşünce vermeye çalıştım.

“Tercih aşaması tehlikeli sonuç bir aşama”

Ben tüm programların yararlı olacağına inanıyorum, zor bir süreç, liseyi tamamladı gençlerimiz. Yoğun bir halde sınavlara hazırlandılar ve sınavlar bitti. Şimdi artık fazlaca mühim, tehlikeli sonuç bir aşama doğrusu tercih aşaması.

“Tüm gençlerimize başarılar arzuluyorum”

Her insana gönlündeki yerin, arzu etmiş olduğu, hayal etmiş olduğu yerin nasip olmasını Tanrı’tan arzuluyorum. Başarılar arzuluyorum tüm gençlerimize. Oldukça mühim bir aşama, önümüzdeki yılların birçok alandaki öğrencilerini, akademisyenlerini, meslek erbaplarını buradaki gençler arasından göreceğiz.”

Mustafa Şentop tan ünivesite tercihi yapacak öğrencilere mesaj #2

Mustafa Şentop tan ünivesite tercihi yapacak öğrencilere mesaj #3

Mustafa Şentop tan ünivesite tercihi yapacak öğrencilere mesaj #4

#Mustafa Şentop'tan ünivesite tercihi meydana getirecek öğrencilere bildiri #Son Dakika Haber

#Mustafa Şentop'tan ünivesite tercihi meydana getirecek öğrencilere bildiri #2022

Başa dön tuşu