#Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak #Son Haberler

#Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak #Güncel Haberler

#Murat #Kurum #Kira #konut #fiyatlarında #gerileme #olacak
Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, dün açıklanan proje ile ilgili kira ve konut fiyatlarında gerileme yaşanacağını ve meydana getirilen projelerle de buna olanak sağlanacağını duyurdu.

Dün meydana gelen Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca zamanı bir müjde verilince, basın mensupları da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a gelişimleri sordu.

Bakan Kurum da dün meydana getirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Yüksek fiyat şikayetleri takip ediliyor

Ek olarak yüksek kira ve konut fiyatlarına ilişkin Bakanlığın mevzuyla ilgili çalışmalarının sorulması üstüne Kurum, mevzuyla ilgili şikayetlerin takibini Gömü ve Maliye Bakanlığı ile yaptıklarını söylemiş oldu.

“Vatandaşımızı konut işinde de açıkta bırakmayacağız”

Bakan Kurum, Bakanlığın kira ve konut artışını titizlikle takip ettiğini belirterek “Kira ve konut fiyatlarında da gerileme olacak. Yaptığımız projelerle de buna olanak sağlayacağız. İnşallah vatandaşımızı her işte olduğu benzer biçimde konut işinde de açıkta bırakmayacağız.

“Kira artışı suniydi”

Kira artışı yapay bir artıştı, bunu hep söylüyoruz. Bizim hamlelerimizle durumda iyileşme olacak. Arzda sorun var ise sıkıntıyı giderecek süreci Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacak. Fiyatların gerilemesine niçin olacak ve sistem oturacak. ifadesini kullandı.

Projenin bilgileri eylül ayında açıklanacak

Kurum, toplumsal konut projesinin detaylarının eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca paylaşılacağını söylemiş oldu.

Murat Kurum

“Çimento maliyetleri gerilemeye başladı”

Dünyadaki tedarik zincirinin oturmasıyla ülkelerin üretime geçtiğini, inşaat sektörünün ana maliyetlerinden demir ve çimento maliyetlerinin de gerilemeye başladığının altını çizen Kurum, Arz arttı, talep aynı kalınca mecburen fiyatlar da geriliyor.” dedi.

#Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak #Son Dakika Haber

#Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak #2022