#Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı #Son Haberler

#Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 şahıs tutuklandı #Güncel Haberler

#Muğla039da #uyuşturucu #operasyonunda #şahıs #tutuklandı
Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 şahıs tutuklandı-

Muğla’da polis ekiplerinden kaçan lüks yata meydana getirilen 4 saatlik operasyonun peşinden 4 şahıs yakalandı.

Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı

Muğla’da 26 Temmuz tarihinde Güllük Körfezi’nde limana yanaşan 92 metre boyundaki ‘Ocean Blue’ isminde ticari gemide uyuşturucu madde bulunduğuna dair suç duyurusu alan Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, ticari gemiyi takibe aldı.

Ticari geminin takip edeni esnasında Güllük Körfezi açıklarında ABD bayraklı 27 metre boyundaki ‘Belgor’ isminde lüks yatın ticari gemiye yanaşıp ayrılması üstüne takımlar ticari gemiyi durdurdu.

4 saat devam eden takibin peşinden yakalandı

‘Belgor’ isminde yat, ekiplerin sesli ve görüntülü tüm ikazlarına karşın kaçmaya başladı. ABD bayraklı yat, 4 sahil güvenlik botu, 1 sahil güvenlik dalış timi, 1 sahil güvenlik uçağı ve Güvenlik Genel Müdürlüğüne ilişik 1 helikopter tarafınca 4 saat devam eden takibin peşinden ateş açılıp zor kullanılarak durduruldu.

Şüphelilerin kaçtıkları esnada uyuşturucuyu denize attıkları belirlendi. Vakada teknedeki 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Muğla da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı #1

84 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca alınan arama sonucu doğrultusunda, Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik ekiplerince ‘Belgor’ isminde motor yat ile ‘Ocean Blue’ isminde ticari gemide ve denizde araştırma başlatıldı.

Meydana getirilen incelemeler sonucunda denize atılmış olduğu tespit edilen 60 kilogram kokain ele geçirilirken, kıyıda meydana getirilen araştırmalarda de 21 kilogram kokain ele geçirildi.

‘Ocean Blue’ isminde ticari gemide ise 3 kilogram esrar ele geçirildi. Yakalanan ticari gemide, yatta, denizde ve kıyı şeridinde arama faaliyetlerine devam edilmiş olduğu öğrenildi.

Muğla da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı #2

4 şüpheli tutuklandı

İHA’nın haberine bakılırsa, adliyeye sevk edilen batık armatör A.K.E. ile M.Ş., A.O. ve İ.Ç. adlı şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muğla da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı #3

Muğla da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı #4

Muğla da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi tutuklandı #5

#Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 şahıs tutuklandı #Son Dakika Haber

#Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 şahıs tutuklandı #2022