#Meksika'da selde mahsur kalan vatandaş kurtarıldı #Son Haberler

#Meksika'da selde mahsur kalan yurttaş kurtarıldı #Güncel Haberler

#Meksika039da #selde #mahsur #kalan #yurttaş #kurtarıldı
Meksika'da selde mahsur kalan yurttaş kurtarıldı-

Meksika’da etkili olan sağanağın arkasından meydana gelen selde bir köprünün altında mahsur kalan vatandaşa takımlar müdahale ederek kurtardı.

Meksika'da selde mahsur kalan vatandaş kurtarıldı

Meksika’da etkili olan Frank ve Georgette Fırtınaları, ülkede şiddetli yağışlara niçin olmaya devam ediyor.

Ülkenin kuzeyindeki Sonora eyaletinde yer edinen Hermosillo şehrinde, şiddetli yağışlar sel ve su baskınlarına yol açtı.

Mahsur kalan yurttaş kurtarıldı

Kısa sürede şehrin cadde ve sokakları sular altında kalırken, Sonora Eyaleti Yurttaş Güvenlik Bakanlığı, sel sularına kapılarak drenaj kanalındaki köprünün altında mahsur kalan vatandaşın, eyalet polisleri tarafınca düzenlenen operasyonla kurtarıldığını deklare etti.

Şiddetli yağışlar ülkenin orta bölgelerinde ise toprak kaymalarına niçin oldu. Veracruz eyaletinin Zongolica şehrinde, değişik bölgelerde meydana gelen toprak kaymalarının yolları kapatması sebebiyle 300’den fazla ailenin ulaşımının zorla izin verilmediği bildirildi.

Meksika’da selde mahsur kalan yurttaş kurtarıldı – Video

Meksika da selde mahsur kalan vatandaş kurtarıldı #1

5 köy yolu ulaşıma kapanmış oldu

Puebla eyaletinin Eloxochitlan şehrinde ise iki ayrı yerde yaşanmış olan toprak kaymaları, şehrin çevresindeki 5 köy yolunun ulaşıma kapanmasına niçin oldu.

Öte taraftan son yıllarda kuraklık ve su problemi ile savaşım eden Nuevo Leon eyaletinde yağışlar sevinçle karşılandı. Eyaletin başkenti olan Monterrey ve çevresinde ortalama 20 dakika devam eden yağış, hava sıcaklığının da düşmesini sağlamış oldu.

Meksika da selde mahsur kalan vatandaş kurtarıldı #2

Vatandaşlar yağışlar mevzusunda uyarıldı

İHA’nın haberine bakılırsa, yaşanmış olan su baskınları ve toprak kaymaları sebebiyle herhangi bir can kaybı bildirilmezken yetkililer, yağışlı havanın gelecek günlerde de etkili olmaya devam edeceği mevzusunda vatandaşları uyardı.

Meksika da selde mahsur kalan vatandaş kurtarıldı #3

Meksika da selde mahsur kalan vatandaş kurtarıldı #4

#Meksika'da selde mahsur kalan yurttaş kurtarıldı #Son Dakika Haber

#Meksika'da selde mahsur kalan yurttaş kurtarıldı #2022

Başa dön tuşu