#Meksika'da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi #Son Haberler

#Meksika'da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi #Güncel Haberler

#Meksika039da #tondan #fazla #kokain #ele #geçirildi
Meksika'da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi-

Mexico City’de bugüne dek ele geçirilen en büyük oranda kokain tespit edildi. Kokainlerin El Chapo’nun karteline ilişkin olduğu iddiası paylaşıldı.

Meksika'da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi

Kolombiya’dan ABD’nin Los Angeles şehrine götürülmek suretiyle 1,6 tondan fazla kokain Meksika’nın başkenti Mexico City’de ele geçirildi.

Mexico City Yurttaş Güvenlik Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa bakanlığa bağlı güvenlik güçleri ve Mexico City Başsavcılığı birimleri tarafınca ortak yürütülen operasyon sonucunda Mexico City’de bir tırın gizli saklı bölmelerine yerleştirilmiş bin 680 kilogram kokain ele geçirildiğini bildirildi.

Kokainler Los Angeles’a götürülecekti

Ele geçirilen kokainin birer kiloluk paketler halinde Kolombiya’dan yüklendiği, bir kısmının Mexico City‘ye, kalan kısmının ise ABD’nin Los Angeles şehrine götürülmek istendiği açıklandı.

Yetkililer, 80’den fazla güvenlik görevlisinin katılımıyla meydana gelen operasyonda ek olarak Meksika vatandaşı 4 kişinin de gözaltına alındığını, zanlılardan 3’ünün ise aslına bakarsan sabıka kaydının bulunduğunu bildirdi.

Meksika’da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi – Video

Meksika da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi #1

“Şimdiye kadar yakalanan en büyük miktar”

Basın toplantısında konuşan Mexico City Yurttaş Güvenlik Bakanı Omar Garca Harfuch, meydana getirilen operasyonla uyuşturucu kartellerinin finansal yapısına büyük bir darbe indirildiğine dikkat çekerken, ele geçirilen bin 680 kilogram kokainin Mexico City’de şimdiye kadar yakalanan en büyük miktar bulunduğunu beyan etti.

“Kokainler El Chapo’nun karteline ilişkin” iddiası

İHA’nın haberine bakılırsa, Bakan Harfuch uyuşturucunun Sinaloa ve Durango eyaletlerinde etkinlik gösteren bir organize kabahat örgütüne ilişkin bulunduğunu belitti sadece kartelin adını vermedi.
Organize kabahat örgütleri hakkında haberler meydana getiren Meksikalı bir gazeteci ise, kokanin ABD’de tutuklu bulunan meşhur uyuşturucu baronu “El Chapo” Guzman’ın liderliğini yapmış olduğu Sinaloa Karteli’ne ilişkin bulunduğunu iddia etti.

Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin 400 milyon Meksika Pezosu (19 milyon 610 bin dolar) olduğu belirtiliyor.

Meksika da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi #2

#Meksika'da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi #Son Dakika Haber

#Meksika'da 1,6 tondan fazla kokain ele geçirildi #2022

Başa dön tuşu