#Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030'da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz #Son Haberler

#Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030'da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz #Güncel Haberler

#Mehmet #Muş #Eihracatın #payının #2030039da #yüzde #10a #erişmesini #hedefliyoruz
Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030'da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz-

Tecim Bakanı Muş, katılmış olduğu Büyükelçiler Konferansı’nda, ihracata ilişkin gelişimleri aktarırken e-ticaret hedeflerini de paylaştı.

Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030'da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz

Tecim Bakanı Mehmet Muş, 13. Büyükelçiler Konferansı’nda “İş Dünyasıyla Öğle Yemeği” programında büyükelçilere hitaben bir konuşma yapmış oldu.

Burada yapmış olduğu konuşmasında büyükelçiliklerle uyumlu çalışmaların devam edeceğini belirten Bakan Muş, küresel ekonomik görünüm ve Türkiye’nin bu görünümdeki konumu hakkında informasyon verdi.

“İhracat hedefine büyükelçilerimizle varacağız”

Muş, “Büyükelçilerimizi, temel ekonomik gösterge ve hedeflerin nihayete ermesine en büyük desteği verecek yol arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Bu yılki 250 milyar dolarlık ihracat hedefine siz değerli ziyaretçilerimizin de katkısıyla ulaşmak istiyoruz.” dedi.

“E-ticaretin 2025 senesinde genel ihracat içindeki oranı minimum yüzde 3-5 olacak”

Bakan Muş, burada yapmış olduğu konuşmada, “2021 senesinde genel ihracatımızdan yüzde 1,3 hisse almış olan e-ihracatın, yeni destek mekanizmaları ve fiil planları ile 2025 yılı itibarıyla genel ihracat içindeki payının minimum yüzde 3-5 aralığına ulaşmasını, 2030 yılına gelindiğinde ise yüzde 10’luk paya erişmesini hedefliyoruz.” dedi.

“Türkiye küresel ticaretin mühim bir bileşeni”

Mehmet Muş görüşmede yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin ihracattaki oranı ile ilgili, “İhracatta ve ekonomik büyümede kuvvetli performansımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Ülkemiz küresel ticaretin mühim bir bileşeni olan hizmet ticaretinde net ihracatçı pozisyondadır.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030 da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz #1

“Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor”

Bakan Muş burada yapmış olduğu konuşmada, “Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor. Sayısı ve niteliği devamlı artan ihraç ürünlerimiz ile geleneksel pazarlarımızda yerimizi sağlamlaştırırken yeni pazarlardaki potansiyelden azami hisse alma yönünde çaba içerisindeyiz.” dedi.

Mehmet Muş: Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor VİDEO

“Biz her şeye karşın 250 milyar dolarlık hedefin gerçekleşebileceğimize inancımızı koruyoruz”

Büyükelçilerle yakaladıkları sinerjinin, koordinasyonun ve verimliliğin kıvanç verici bulunduğunu ifade eden Bakan Muş, Bu yılki ihracat hedefimiz 250 milyar dolar. Biz her şeye karşın 250 milyar dolarlık hedefin gerçekleşebileceğimize inancımızı koruyoruz. İhracata yönelik devlet yardımlarını tekrardan kurguluyor, ihracatçı firmalarımızın finansmana erişiminin kolaylaştırılması ve lojistik imkanlarının geliştirilmesine öncelik veriyoruz.ifadelerini kullandı.

#Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030'da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz #Son Dakika Haber

#Mehmet Muş: E-ihracatın payının 2030'da yüzde 10’a erişmesini hedefliyoruz #2022