#Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #Son Haberler

#Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #Güncel Haberler

#Lösemiyi #yenen #Ceren #halterde #Avrupa #Şampiyonu #oldu
Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu-

Çocuk yaşta yakalandığı lösemiyi yenerek haltere başlamış olan ve geçen yıl Avrupa Şampiyonu olan 17 yaşındaki Ceren Akarsu, başarısıyla göz doldurdu.

Kocaeli’de 7 yaşlarında yakalandığı lösemi hastalığını 5 yıl savaşım vererek yenmeyi başaran Akarsu, ağabeyine özenerek haltere başladı.

15 yaş altında 3 altınla Avrupa şampiyonu oldu

Ağır hastalık atlatmasına karşın kısa sürede Türkiye’deki şampiyonalarda başarı göstererek ulusal takıma seçilen Akarsu, geçen yıl Polonya’da meydana getirilen Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda koparmada 45, silkmede 57, toplamda ise 102 kilo ile 3 altın madalya kazanmıştır.

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu – VİDEO

Yeni başarılar için çalışmaya devam ediyor

AA’nın haberine bakılırsa; Düzce’de antrenörler Yasin Aydın, Sıtkı Doğan ve Reyhan Elmalı nezaretinde Çilimli Spor Salonu’nda 1 Temmuz’dan beri kamp çalışmalarını sürdüren ulusal sporcu, 10-18 Ağustos’ta gene Polonya’da gerçekleştirilecek Yıldız Hanımefendiler Avrupa Şampiyonası’na sıkı şekilde hazırlanıyor.

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #1

2012’de hastalığını yendi

Ulusal halterci Ceren Akarsu, kan kanseri teşhisi konulduğunda ailesiyle fazlaca zorluklar çektiğini sadece tedavi sürecini 2012’de bitirdiğini söyledi.

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #2

Ağabeyi yardımıyla haltere başladı

Judo ve tekvando sporlarını denediğini fakat yapamadığı için ağabeyi yardımıyla haltere başladığını aktaran Akarsu, “Hocam tekniğimi görmüş oldu ve beğendi. Haltere başlamadan ilkin hastalığım bitmişti fakat doğal ki ağrılar, zorluklar oluyordu. Onun haricinde hiçbir sıkıntım olmadı. Şu an daha iyiyim. Gençlerde ve büyüklerde Dünya ile Avrupa Şampiyonaları’nda hedeflerim var. İnşallah seneye Gençler Avrupa Şampiyonası’nda güzel aşama yapmayı düşünüyorum.” dedi.

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #3

Ailesi ilkin tedirgin oldu

Hastalığı atlattıktan sonrasında ailesi ve yakın çevresinin bu şekilde bir sporla uğraşmasının tedirginliğini yaşadığını belirten ulusal sporcu, “Akrabalarım korktu, daha sonrasında hocamla konuştular. Halteri halletmeye başlayınca baktılar bir şeyim yok, iyiyim, tepki vermediler. Onlar da mutlu oldu bu şekilde olmasına.” diye konuştu.

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #4

 

Alıştırmacı Aydın: “Hedefimiz Ceren kızımızla şampiyonluk”

Alıştırmacı Yasin Aydın da Ceren ile ilk kere beraber emek harcama fırsatı bulduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Emek harcama isteği, hırsı ve azmi fazlaca güzel, bizi daha da iştahlandırıyor. Kendisi de fazlaca iştahlı bir sporcu. İnşallah bu azmiyle çalışmaya devam ederse fazlaca daha iyi bölgelere geleceğine inanıyorum. Hedefimiz de Ceren kızımızla Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluk. Bu hedefe de ulaştık mı Ceren’in önünün daha da açılacağına inanıyorum.”

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #5

Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #6


#Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #Son Dakika Haber

#Lösemiyi yenen Ceren, halterde Avrupa Şampiyonu oldu #2022