#Londra'da demiryolu çalışanları grevde #Son Haberler

#Londra'da demiryolu çalışanları grevde #Güncel Haberler

#Londra039da #demiryolu #çalışanları #grevde
Londra'da demiryolu çalışanları grevde-

Londra’da demiryolu çalışanları, iş kayıpları, emek harcama koşulları ve emekli maaşlarındaki anlaşmazlıklar sebebiyle 27 ve 30 Temmuz’da greve gitme sonucu almıştı. 13 Ağustos’ta yine greve gidilecek.

Londra'da demiryolu çalışanları grevde

Hava yolu çalışanların artan enflasyon karşısında maaşlarının korunmaması öne sürülen nedeni ile greve gitmesinin peşinden ulaşım ağının mühim bir mevzu olan demir yollarında da aynı eğilim kendisini gösterdi.

Son bir senedir demir yolu şirketleri, işçi sendikaları ve İngiliz hükümeti arasındaki ihtilaf giderek büyüyor.

İngiltere’nin başkenti Londra’da ortalama 40 bin demiryolu çalışanı, iş kayıpları, emek harcama koşulları ve emeklilik maaşlarındaki anlaşmazlıkları gerekçe göstererek, 27 ve 30 Temmuz’da greve gitmeye karar verdi.

Yolcular gezi planlarını değiştirdi

AA’nın haberine gore ülkenin dört bir tarafındaki yolcular, gezi planlarını değişiklik yapmak ve alternatif ulaşım araçlarını kullanmak mecburiyetinde bırakıldı.

Ülkenin en kuvvetli sendikaları içinde yer edinen Tren, Denizcilik ve Taşımacılık Sendikası (RMT) ve Raylı Ağ Sendikası (Network Rail), çalışanların ücret ve emek harcama koşullarının iyileştirilmesini talep ederek 24 saat süresince iş bıraktı.

Londra da demiryolu çalışanları grevde #1

30 senenin en ciddi iş bırakması

Uzmanlar, kapsamı itibariyle grevi son 30 senenin en ciddi iş bırakması olarak tanımlarken, sendikalar bunun hemen hemen bir başlangıç bulunduğunu, gelecek günlerde yeni grevlerin planlandığı uyarısında bulunuyor.

Londra da demiryolu çalışanları grevde #2

13 Ağustos’ta tüm gün greve gidilecek

Son olarak sendikalar 13 Ağustos’ta tüm gün süresince bir kez daha greve gitme sonucu aldıklarını duyurdu.

İşçi sendikası Aslef’in Genel Sekreteri Mick Whelan, “Greve gitme sonucu almamıza firmalar niçin oldu. Bu şirketleri de (iktidardaki) Tutucu Parti yönlendirdi. Yaşam pahalılığı ile uyumlu bir ücret artışı talep ediyoruz. 2021 senesinde satın alabildiklerimizi, 2022 senesinde da alabilir durumda olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Londra da demiryolu çalışanları grevde #3

İngiliz hükümeti sendikaların bırakım kararlarını eleştiriyor

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps sendikalarla herhangi bir görüşme yapmayacağını söylerken, ülkede Başbakanlık koltuğunun iki adayından biri konumunda olan Dışişleri Bakanı Liz Truss ise sendikaların bırakım kararlarını “militan eylemler” olarak tanımladı.

Londra da demiryolu çalışanları grevde #4

Londra da demiryolu çalışanları grevde #5

#Londra'da demiryolu çalışanları grevde #Son Dakika Haber

#Londra'da demiryolu çalışanları grevde #2022

Başa dön tuşu