#LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı #Son Haberler

#LGS ikinci nakil neticeleri açıklandı #Güncel Haberler

#LGS #ikinci #nakil #neticeleri #açıklandı
LGS ikinci nakil neticeleri açıklandı-

Ulusal Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil neticeleri “meb.gov.tr” web adresinden açıklandı.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil neticeleri açıklandı.

Sonuçlara, “meb.gov.tr” web adresinden ulaşılabilecek.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih icra eden öğrencilerin ise yüzde 97,6’sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.

“Öğrencilerimizin yüzde 97,6’sı istedikleri okula yerleşti”

İkinci nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos’ta alındığını ifade eden Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil neticelerini açıkladık. Sonuçlara bakılırsa, öğrencilerimizin yüzde 97,6’sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı #1

“Okula yerleşemeyen öğrenciler yerleştirme ve nakil komisyonları ile yerleştirilecek”

Bu kapsamda ana yerleştirme sürecinin tamamlandığını bildiren Bakan Özer, iki nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komisyonları vesilesiyle yerleştirileceğini söylemiş oldu.

“19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak”

Bakan Özer, bu öğrencilerin başvurularının komisyonlarca 9-17 Ağustos’ta alınacağını ve 19 Ağustos’ta yerleştirme sürecinin tamamlanacağını kaydederek, “Bir kez daha hatırlatmak isterim ki; talebe ve velilerimiz bu mevzuda müsterih olsunlar. 19 Ağustos zamanı itibarıyla tüm öğrencilerimiz liselere yerleşmiş olacaklar.” diye konuştu.

LGS ikinci nakil sonuçları açıklandı #2

#LGS ikinci nakil neticeleri açıklandı #Son Dakika Haber

#LGS ikinci nakil neticeleri açıklandı #2022