#Latif Şimşek: Böyle bir şeyi ilk defa yaşıyorum #Son Haberler

#Latif Şimşek: Bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşıyorum #Güncel Haberler

#Latif #Şimşek #Bu şekilde #bir #şeyi #ilk #kez #yaşıyorum
Latif Şimşek: Bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşıyorum-

DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ile canlı yayında münakaşa yaşadıktan sonrasında Enginyurt’un koruması tarafınca darbe uğrayan gazeteci Latif Şimşek o anları söyledi.

TV 100’de Pınar Ardor’un sunmuş olduğu Gündeme Dair programına Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, gazeteci Sulh Yarkadaş ve yazar Doğan Çağlar ile beraber katılan gazeteci Latif Şimşek, Enginyurt’un koruması tarafınca darbe maruz kalmıştı.

Koruma tutuklandı

Olayın görüntülerinin ortaya çıkmasıyla beraber Enginyurt’un koruması hakkında başsavcılık, gözaltı talimatı vermiş peşinden emniyetteki işlemlerinin peşinden koruma, adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Latif Şimşek yaşadıklarını söyledi

Gazeteci Latif Şimşek ise CNN TÜRK canlı yayınına konuk olarak saldırıyla ilgili ayrıntıları ilk kez söyledi.

Latif Şimşek: Bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşıyorum – Video

“25 senedir tanıştığımız siyasetçi ile yaşadık bu vakası”

Hala şaşkın bulunduğunu belirten Şimşek, “Ben yüzlerce tv programına katıldım fakat bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşadım. Üstelik 25 senedir tanıştığımız siyasetçi ile yaşadık bu vakası. Program başladı hiçbir problem yok. Programın ilk reklam arasından sonrasında tartışmada bir mevzu başka mevzuyu çağırıyor. O sırada mevzu Türkiye’deki yargı sistemine getirildi ve bana bakılırsa haksızlık yapılmış oldu.”

Latif Şimşek: Böyle bir şeyi ilk defa yaşıyorum #1

“Asla böyle bir durum beklemiyordum”

“O sırada Cemal Enginyurt yüksek sesle aşağılayıcı üslupla bir ekip sözler söylemiş oldu. Ben de aynı sertlikle karşılık verdim. Benim sözlerimde hakaret, sövgü asla yoktu. Karşınızda size bağıran çağıran bir ifade tarzıyla konuşan biri var ise Latif Şimşek de aynı tarzda cevap verir. Asla böyle bir durum beklemiyordum. Fazlaca eskiye dayanan tanışıklığımız var.”

“Bir gazeteciyi korumalarına darbettirmek iyi mi bir ruh halidir”

Aramızda bir husumet yaşanmamış. Ses yükseltme vakasını başlatan kendisi. Bundan dolayı bir gazeteciyi korumalarına darp ettirecek durum iyi mi bir ruh halidir merak ediyorum. Canlı yayında şiddetle kalkıp bana doğru gelmeye başladı. Ben de ayağa kalktım. Pınar Ardor yanına ara verdi. Ara verince müdafaasını mı arkadaşımı bilmiyorum fakat stüdyo aniden karıştı.

Latif Şimşek: Böyle bir şeyi ilk defa yaşıyorum #2

“Cemal Enginyurt’un işaretiyle bana saldırıldığını düşünüyorum”

“O arada Cemal Enginyurt’un adamları girmiş stüdyoya. Ben Cemal Enginyurt ile tartışırken biri beni sandalyeye oturttu. Cemal Enginyurt üzerime erişince ayağa kalktım o sırada arkamdan bir yumruk geldi. Orada Cemal Enginyurt’un işaretiyle bana saldırıldığını düşünüyorum.”

“Bir insan olarak utandım”

Hücum anında programın sunucusu olan Pınar Işık Ardor ise onları şöyleki söyledi, Latif Şimşek’e bir kez daha geçmiş olsun arzuluyorum. Ortam birazcık gerilmiş söylediğim hava oldu. İki tarafa da oldukca bakmıyorum o sırada, kafamı kaldırdım dedim ki bu gerginlik hayra alamet değil. 5 dakika sonrasında reklamdı. Ani kalkınca biz reklam sonucu aldık. Reklamda mıyız diye sordu? Yalnız sertlik görüntüleri yoktu, oldukca fena bir dil vardı. Bir insan olarak utandım. O insanoğlu içerideki odada yayını seyrediyorlardı.”

Latif Şimşek: Böyle bir şeyi ilk defa yaşıyorum #3

#Latif Şimşek: Bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşıyorum #Son Dakika Haber

#Latif Şimşek: Bu şekilde bir şeyi ilk kez yaşıyorum #2022