#Küba'daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #Son Haberler

#Küba'daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #Güncel Haberler

#Küba039daki #ham #petrol #depolama #tesisinde #yakıt #tankı #daha #patladı
Küba'daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı-

Küba’nın Matanzas kentinde ham petrol depolama tesisinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangın devam ederken, 1 yakıt tankında daha patlama meydana geldi. Patlamada 3 şahıs yaralandı.

Küba'daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı

Küba’nın batısında yer edinen Matanzas şehrinde bir endüstri bölgesindeki ham petrol depolama tesisinde 5 Ağustos’ta yıldırım düşmesi sonucu başlamış olan yangın, günlerdir devam eden mücadeleye karşın denetim altına alınamadı.

1 yakıt daha patladı

Her biri 50 bin ton kapasiteli 8 ayrı yakıt tankının bulunmuş olduğu depolama tesisinde daha ilkin 2 tankın patlamasının peşinden bugün 1 yakıt tankında daha patlama meydana geldi.

Bölgede yaşayan 4 binden fazla şahıs tahliye edildi

Son patlama sebebiyle çevredeki bazı endüstri tesislerinin ve bölgedeki çalılık alanların zarar görmüş olduğu bildirildi. Endüstri bölgesinin civarlarındaki yerleşim yerlerinde yaşayan 4 binden fazla şahıs ise güvenlik sebebiyle tahliye edildi.

3 şahıs yaralandı

Matanzas Valisi Mario Sabines Lorenzo, son patlamanın tesislerdeki yangında sızan yakıtla beraber alevlerin 3’üncü tanka erişmesi sebebiyle meydana geldiğini ifade ederek, tesisteki facianın boyutunun daha da arttığını belirtti.

Patlamada 3 kişinin yaralandığı aktarılırken, geçtiğimiz cuma gününden bu yana 120’den fazla şahıs yaralandı, 1 şahıs yaşamını yitirdi. 16 itfaiyecinin ise hala yitik olduğu açıklandı.

Küba daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #1

Dumanlar Havana’ya ulaştı

İHA’nın haberine nazaran, yangın sebebiyle çıkan dumanın ortalama 100 kilometre uzaklıktaki başkent Havana’ya ulaşmış olduğu aktarıldı. Matanzas şehrindeki akaryakıt depolama tesisinde yaşanmış olan yangınla mücadeleye denizden su taşıyan birkaç askeri helikopterin havadan desteğiyle devam ediliyor.

Facia sebebiyle Küba’ya destek olan Venezuela ülkeye 35 personel, Meksika ise endüstriyel yangınla mücadelede tecrübeli 76 personel gönderdi.

Küba daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #2

Küba daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #3

Küba daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #4

Küba daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #5

Küba daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #6

#Küba'daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #Son Dakika Haber

#Küba'daki ham petrol depolama tesisinde 1 yakıt tankı daha patladı #2022