#KPSS'de soru havuzunun tamamı silinecek #Son Haberler

#KPSS'de sual havuzunun tamamı silinecek #Güncel Haberler

#KPSS039de #sual #havuzunun #tamamı #silinecek
KPSS'de sual havuzunun tamamı silinecek-

KPSS’deki aynı sual krizi ile süregelen soruşturma öteki eğitim kurumlarını da kapsayacak şekilde genişletilirken, imtihan merkezindeki sual havuzunun tamamının silineceği açıklandı.

2022 KPSS lisans oturumundaki sorularla, Yediiklim Yayınevi’ne ilişkin denemedeki birçok probleminin aynı olduğu iddiası ile süregelen tartışmalar büyüyerek yargıya intikal etti.

Olayın ortaya çıkmasından sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iddiaların incelenmesi için Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) yönerge verdi.

Aynı günün gecesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı, yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi.

Imtihan iptal edildi, soruşturma derinleşiyor

Meydana getirilen araştırmaların peşinden yeni yönetim sınavın iptal edildiğini açıklayarak yeni tarihleri belirledi.

Bir taraftan yeni imtihan hazırlıkları sürerken bir taraftan da soruşturma öteki eğitim kurumlarını da kapsayacak şekilde genişliyor.

Bu kapsamda yüzbinlerce sual mercek altına alınırken DDK denetçileri soruların basılmış olduğu matbaada da araştırmalarda bulunmuş oldu.

KPSS de soru havuzunun tamamı silinecek #1

Tüm sual havuzu siliniyor

Bu süreçte tüm dikkatler birebir aynı olan soruya 3 çevrildi.

Müfettişler tarafınca incelenen sual havuzlarındaki soruların tamamının silineceği, soruları hazırlayan uzmanların yerine de yenilerinin görevlendirileceği açıklandı.

KPSS de soru havuzunun tamamı silinecek #2

KPSS’de yeni takvim

ÖSYM’nin yeni takvim açıklaması ise şu şekilde:

“ÖSYM Yönetim Kurulu tarafınca; 2022-KPSS Lisans Sınavının Genel Kabiliyet-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının 18 Eylül 2022 tarihinde, 2022-KPSS Alan Bilgisi oturumlarının 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde, 2022-ÖABT’nin 2 Ekim 2022 tarihinde, 2 Ekim 2022 tarihinde yapılması planlanan 2022-KPSS Ön Lisans Sınavının 9 Ekim 2022 tarihinde,

Tarihlerinde değişim olmayan sınavlar

18 Eylül 2022 tarihinde yapılması planlanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavının (2022-Kaymakamlık) 16 Ekim 2022 tarihinde, 13 Kasım 2022 tarihinde yapılması planlanan Gömü ve Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Hususi Yarışma Sınavının (2022-MHUY) 18 Aralık 2022 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. 2022 ÖSYM Imtihan Takviminde yer edinen öteki sınavların tarihlerinde herhangi bir değişim yapılmayacaktır.”

KPSS de soru havuzunun tamamı silinecek #3

#KPSS'de sual havuzunun tamamı silinecek #Son Dakika Haber

#KPSS'de sual havuzunun tamamı silinecek #2022