#Kosova'da siren sesleri duyuldu #Son Haberler

#Kosova'da siren sesleri duyuldu #Güncel Haberler

#Kosova039da #siren #sesleri #duyuldu
Kosova'da siren sesleri duyuldu-

Kosovalı Sırplar, ülkenin kuzeyinde Sırbistan ile olan sınır geçişlerini kapatırken, ülkede siren sesleri duyuldu.

Kosova'da siren sesleri duyuldu

Ülke basınındaki haberlerde, Kosova’da siren seslerinin duyulduğu ifade edilirken, Kosovalı Sırpların bu sesler üstüne sınırları kapattığı aktarıldı.

Kosova Polisi Müdür Yardımcısı Besim Hoti, AA’ya yapmış olduğu açıklamada, Kosovalı Sırpların araçlarla sınır geçişlerini kapattığını doğrulayarak, polis güçlerinin de Brnjak ve Jarinje sınır kapılarını kapattığını açıkladı.

Kosova’da siren sesleri duyuldu – VİDEO

“Tabanca sesleri duyuldu, yaralanma yok”

Ayrıca, Kosova polisi ek olarak, bazı yerlerde tabanca sesleri duyulduğunu belirterek, bunlardan bazılarının polis güçlerine yönelik bulunduğunu sadece kimsenin yaralanmadığını bildirdi.

Ülke basını ise Arnavut kökenli vatandaşlara saldırıda bulunulduğu ve bu saldırılarda araçlarda hasar oluştuğu bilgisini paylaştı.

Ayrıca, Kosova hükümeti, kimlik kartları ve vasıta plakaları için yarından itibaren yeni yasanın yürürlüğe gireceğini belirtti.

Kosova da siren sesleri duyuldu #1

Kosova kimlik kartı ve plakası şartı, gerilimi tırmandırdı

Kosova’da yaşayan Sırplar dahil her insanın Kosova kimlik kartı ve plakasına haiz olması zorunluluğun getirileceğinin bildirilmesi üstüne de Kosova’daki Sırplar bazı kent yollarını kapattı.

Sırbistan Müdafa Bakanlığı ise Kosova’ya herhangi bir müdahalede bulunmadıklarını ve toplumsal medyada yaşanmış olan dezenformasyona saygınlık edilmemesi icap ettiğini belirtti.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in bu gece izahat yapması umut ediliyor.

#Kosova'da siren sesleri duyuldu #Son Dakika Haber

#Kosova'da siren sesleri duyuldu #2022

Başa dön tuşu