#Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar #Son Haberler

#Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar #Güncel Haberler

#Körfez #ülkeleri #benzeri #görülmemiş #şiddetli #yağışlar
Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar-

Körfez devletlerinde, sıcak yazları yaşanmış olan alışılmadık derecede şiddetli yağışlar sebebiyle birçok bölgede yaşam durma noktasına geldi.

Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar

27-28 Temmuz’da aşırı yağışların etkili olduğu Katar’da toplumsal medya kullanıcıları, “senenin olağan dışı bir zamanında Katar’da arka arkaya ikinci gün yağmur” notuyla birçok video yayınladı.

Katar Meteoroloji Dairesi tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada, ülkenin doğusu ve orta bölgelerinde tesirini gösteren şiddetli yağışlara kuvvetli rüzgarların da eşlik etmiş olduğu belirtilerek, yağışların bazı yollarda trafiği negatif etkilediği aktarıldı.

Açıklamada, bazı bölgelere deniz üstünden güçlü rüzgarlar ve yüksek dalgalar geldiği ek olarak gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunmuş oldu.

Katar’da benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar – VİDEO

BAE’de şiddetli yağışlar

AA’nın haberine bakılırsa; Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) tesiri altına alan şiddetli yağışlar, bazı kentlerde yolların kapanmasına niçin oldu.

Ülkenin çeşitli noktalarında 27 Temmuz’da şiddetli yağışlar sebebiyle meydana gelen sel, ev ve iş yerlerinde hasarlara yol açtı.

BAE hükümeti, selin niçin olduğu hasarın giderilmesi için acil bir komite kurulduğunu duyurarak, ülkenin doğu bölgelerindeki sağanak yağışlardan etkilenen tüm ailelerin geçici barınma alanlarına nakledilmesi emirini verdi.

Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar #1

Suudi Arabistan’da yağışlar bugün de devam edecek

Suudi Arabistan Meteoroloji Merkezi de bazı kentlerde cumartesi gününe kadar gök gürültülü sağanak yağışlara şahit olunacağını deklare etti.

Merkez, sağanak yağışların etkili olacağı bölgeler içinde Cizan, Necran, Asir, Baha ve Mekke’nin de yer almış olduğu bilgisini paylaştı.

Riyad’ın cenup kesimleri ve doğu bölgelerinde de 27 Temmuz’da başlamış olan yağışların yarına kadar şiddetli şekilde devam edeceği tahmininde bulunulmuş oldu.

Kuveyt, Bahreyn ve Umman meteoroloji daireleri, 27 Temmuz’da başlamış olan yağışların hafiften orta dereceye değişen miktarlarda devam edeceğini bildirdi.

#Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar #Son Dakika Haber

#Körfez ülkeleri benzeri görülmemiş şiddetli yağışlar #2022

Başa dön tuşu