#Kocaeli'de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #Son Haberler

#Kocaeli'de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #Güncel Haberler

#Kocaeli039de #içinde #yolcu #olan #otobüs #metre #yükselikten #düştü
Kocaeli'de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü-

Kocaeli Derince’de yolcu dolu otobüs, rampa yukarı çıkamayarak geri geri kaydı. Başka bir otobüse çarpan otobüs, 5 metre yükseklikteki bahçe duvarından aşağıya düştü.

Kocaeli'de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü

Kocaeli’nin Derince ilçesi Çenedağ Mahallesi Esentepe Caddesi rampasında meydana gelen vakada, 41 J 0469 plakalı Engin Ayaz idaresindeki hususi halk otobüsü, rampa yukarı doğru çıkarken vitesi tutmadı.

Geri geri kayarak başka otobüse çarptı

Aracın ağzına kadar dolu olması sebebiyle hareket edemeyen araçtan bazı yolcular inmek istedi. Yolcular indirilmiş olduğu esnada vasıta aşağıya doğru kayarak ters yönde hareket eden 41 J 0237 plakalı Hüseyin Nalbant idaresindeki yolcu dolu hususi halk otobüsüne çarptı.

5 metre yükseklikten aşağıya düştü

Ardında ise 5 metre yükseklikteki bahçe duvarından aşağıya uçtu. Durumu gören çevredeki vatandaşlar 112 Acil Davet Merkezine haber verdi. İhbar üstüne vaka yerine sıhhat, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

8 şahıs yaralandı

Kısa sürede vaka yerine gelen takımlar, kendi imkanları ile araçtan çıkan 8 yaralıya müdahale etti. Etrafta koşuşturma hakimken, yaralılar ve aileleri korku dolu anlamış olur yaşadı.

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #1

“Sürücü arabayı çalıştıramayınca vasıta geri geri yitik benim arabama vurdu”

Kazaya karışan hususi halk otobüsü şoförü Hüseyin Nalbant, İHA’ya yapmış olduğu açıklamasında “41 J 0469 plakalı vasıta yokuş yukarı seyir halindeyken durakta yolcu indirdi. Ondan sonra hareket etti ve otomobili stop etti. Sürücü yeniden arabayı çalıştıramayınca vasıta geri geri yitik benim arabama vurdu, arkasından ise 5 metre yükseklikten aşağıya uçtu. Derince Belediyesi’nden buradaki durakların ivedilikle kaldırılmasını istiyoruz. Geçen yıl de aynı yerde kaza oldu ve servis aracı uçtu, bir şahıs öldü. Benim aracımda hiçbir yaralı yok. Öteki araçta yaralılar var” dedi.

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #2

“Arabayı durdurma şansım yoktu”

Engin Ayaz ise, “Yolcu indirdim. Aracım stop etti, çekmedi. Arabayı durdurma şansım yoktu” diye konuştu.

“Otobüsün içi ağzına kadar doluydu”

Kaza meydana getiren araçta bulunan yolcu, “Sürücü hareket ederken aracın freni tutmadı. Hatta sürücü tarafındaki kişiye ‘Vitesi attıramıyorum, ben iyi mi çıkayım bu yokuşu” dedi. Birazcık kayınca birkaç yolcu aracın hafiflemesi için indi. İnsanlar inmeye başlarken vasıta kayarak bahçeye uçtu, ben de içindeydim. Otobüsün içi doluydu, ayakta da birçok yolcu vardı. Hatta insanoğlu oldukça fazla yolcu bindirilmesinden yakınma etti” şeklinde konuştu.

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #3

Kaza anı kameraya yansıdı

Öte taraftan kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, yolcu dolu otobüsün geri geri kayarak site bahçesinden uçması yer ediniyor. Kazayla ilgili araştırma başlatıldı.

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #4

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #5

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #6

Kocaeli de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #7

#Kocaeli'de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #Son Dakika Haber

#Kocaeli'de içinde yolcu olan otobüs 5 metre yükselikten düştü #2022