#Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #Son Haberler

#Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #Güncel Haberler

#Kısa #klasiklerde #üç #yeni #kitap #var
Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var-

Kısa Klasikler’de bu ay: Canavar, Dillerin Kökeni Üstüne Tecrübe etme, Rip Van Winkle kitapları var.

Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var

Her insanın keyifle okuyacağı kısa klasik kitaplarında bu ay üç yeni yapıt var. Bir oturuşta okunabilecek en çarpıcı Kısa Klasikler, modern illüstratörler tarafınca hususi olarak tasarlanan kapaklarıyla okurlarla buluşmaya devam ediyor.

İşte o üç kitap…

Canavar

Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #1

Dillerin Kökeni Üstüne Tecrübe etme

Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #2

Crane ırkçılık, soyutlama, kitle öfkesi şeklinde temalar içeren Canavar’ı binlerce siyahın öldürülmüş olduğu linç olaylarının yaşandığı 19. yüzyılın sonunda kaleme alır. Crane’in hayalî Whilomville nahiyesinde yaşayan siyah genç Henry, çalmış olduğu evde yangın çıkınca işvereni Dr. Trescott’un oğlunu alevlerin arasından kurtarmak için gözünü kırpmadan içeri dalar.

Sadece ufak Jimmie’nin yüzüne gülen talih, Henry’yi kasabanın ucubesine çevirir. Yangında almış olduğu yaralarla tanınmaz hale gelen Henry kimselerin görmek istemediği çirkin, huzursuzluk veren bir varlıktır artık. Onun tedavisini üstüne alan Dr. Trescott ise kasabalının gözünde bu ucubeyi yaşatmaya çalışan bir sapkına dönüşür.

Rip Van Winkle

Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #3

Irving, Rip Van Winkle’da senelerce devam eden uykuların, zamanda atlamaların olduğu, değişik kültürlerde benzerleri anlatılan masala yeni bir yorum getirir, masalın arka planınaysa Amerikan Devrimi’ni alır.

Birazcık hava almak suretiyle ormanda bir yürüyüşe çıkan iyi yürekli Rip Van Winkle, garip bazı vakalar sonucu bir ağaç kovuğunda uyuyakalır.

Uykuya daldığında Britanya İmparatorluğu’nun kolonisindedir, uyandığındaysa George Washington’ın portreleri duvarlara asılmıştır.

Yirmi yıl devam eden uzun uykusunda epey yaşlanan Rip Van Winkle yepyeni bir hayata, yabancılaştığı nahiyesine ve asla tanımadığı torununa alışmaya çalışır; bazılarına bir kâbus şeklinde görünen bu durum, ihtiyarın umutla başladığı ikinci bir yaşam olacaktır.

#Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #Son Dakika Haber

#Kısa klasiklerde bu ay üç yeni kitap var #2022

Başa dön tuşu