#Kırıkkale'de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #Son Haberler

#Kırıkkale'de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #Güncel Haberler

#Kırıkkale039de #defnedilen #şehidin #babasını #Vali #teselli #etti
Kırıkkale'de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti-

26 Temmuz’da terör örgütü PKK/YPG tarafınca Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal memleketi Kırıkkale’de toprağa verildi.

Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde bölücü terör örgütü tarafınca 26 Temmuz günü, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’deki bir üssüne hücum düzenlendi.

Oluşturulan rahatsız etme ateşi sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal’ın (24) naaşı, Gaziantep’te düzenlenen törenin peşinden memleketi Kırıkkale’ye gönderildi.

Memleketinde toprağa verildi

24 yaşındaki şehit Otal’ın naaşı ikindi vakti, hastane morgundan alınarak cenaze namazı için Keskin ilçesindeki Çarşı Camii’ne getirildi.

İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın kıldırdığı cenaze namazının peşinden şehit Otal, Gündoğdu Mezarlığı’nda dualar eşliğinde toprağa verildi.

Kırıkkale’de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti – Video

Kırıkkale de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #1

“Devletimiz şehidimizin öcünü aldı”

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, mezarlıkta düzenlenen törende şehit Otal’ın babası Suat ve anası Arzu Otal’a törende Türk bayrağı verdi.

Tekbıyıkoğlu, şehit babasını “Devletimiz derhal akabinde şehidimizin öcünü aldı. Hepsi imha edildi” diyerek teselli etmeye çalıştı.

Kırıkkale de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #2

“Bu bayrak için, vatan için şehit oldu”

Garnizon ve Cephane Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş da “Bu bayrak için bu vatanımız için şehit oldu. Tanrı ondan razı olsun. Sonsuza kadar biz bu topraklarda yaşayacağız. Tanrı hepinizden razı olsun” dedi.

İHA’nın haberine gore cenaze törenine; Kültür ve Gezim Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, MHP Milletvekili Halil Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İl Güvenlik Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sulh Cücen, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri ve fazlaca sayıda yurttaş katıldı.

Kırıkkale de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #3

Kırıkkale de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #4

#Kırıkkale'de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #Son Dakika Haber

#Kırıkkale'de defnedilen şehidin babasını Vali teselli etti #2022

Başa dön tuşu