#Kastamonu'da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #Son Haberler

#Kastamonu'da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #Güncel Haberler

#Kastamonu039da #tek #odalı #evinde #kitaplarıyla #yaşıyor
Kastamonu'da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor-

Kastamonu’da kendisini kitaplara veren Yusuf Tatlı, bir yılda tam 122 kitap okuyarak ödül aldı.

Kastamonu'da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor

Kastamonu’da bir yılda 122 kitap okuyarak ödül alan 73 yaşındaki Yusuf Tatlı, yaşamış olduğu tek göz odada yalnızlığını kitaplarla gideriyor.

Eşinden ayrıldıktan sonrasında Almanya’ya giden Yusuf Tatlı, 9 yıl sonrasında Türkiye’ye döndü.

Bir yılda 122 kitap okudu

Bir süre Antalya ve Muğla’da yaşadıktan sonrasında memleketi Kastamonu’da tek gözlü bir eve yerleşen ve yalnızlığını gidermek için kitaplarla dost olan Tatlı, Kastamonu İl Halk Kütüphanesinden bir yılda ödünç almış olduğu 122 kitapla ödüle layık görüldü.

Kastamonu da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #1

“Bana ‘kitap kurdu’ diyorlar”

Kendine özgü seçimi ve elinden düşürmediği kitaplarıyla dikkati çeken Tatlı, AA muhabirine, 20 yıldan beri yalnız yaşadığını söyledi.

Kitapların insanoğlunun ufkunu açtığını dile getiren Tatlı, “Okumayı oldukça sevdiğim için bu yalnızlıkta kitaplar dostum oldu. Devletlerin, milletlerin yaşantılarını öğreniyorsun. Çoğu zaman zamanı kitapları okuyorum. İnsan kitap okuyorsa kendini daha rahat hissediyor. Bana ‘kitap kurdu’ diyorlar. Kitap gördüğümde okumadan bırakmıyorum. Ben saymadım fakat saymışlar. Ortalama 125 kitap okumuşum. Ödül olarak güzel kitaplar verdiler.” dedi.

Kastamonu da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #2

“Geride bıraktıklarımı düşünsem kafayı oynatırım”

AA’nın haberine gore Tatlı, oturmuş olduğu evin oldukça minik bulunduğunu belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Her gün temizliğimi yapıyorum, ondan sonra kitap okumaya başlıyorum. Geçmişte yaşadığım yaşamı bu kitaplar unutturuyor. Geride bıraktıklarımı düşünsem kafayı oynatırım. Her insana kitap okumalarını öneriyorum. Her türlü kitabı okusunlar, kitabın kötüsü olmaz. Kitap insana kültür verir. Gençliğimde oldukça bölgeler gezdim. Avrupa’nın her yerine gittim sayılır. Türkiye’de birçok yer gezdim. Şu anda kitaplara giriyorum, kitaplarla dünyayı geziyorum. Dünyanın her tarafını görüyorum.”

Kastamonu da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #3

“Kitap okumak her şeyi değiştiriyor”

Haftada 3-4 kitap okuduğunu kaydeden Yusuf Tatlı, “Yorulduğum süre bırakıyorum. Kitap okumak her şeyi değiştiriyor. Kitap her derde devadır. Ekmeğe, suya iyi mi gerekseme var ise kitaba da gerekseme var. Kitap insanoğlunun kederini unutturur.” ifadesini kullandı.

Kastamonu da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #4

#Kastamonu'da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #Son Dakika Haber

#Kastamonu'da tek odalı evinde kitaplarıyla yaşıyor #2022