#Karim Benzema, tarih yazmak için sahada #Son Haberler

#Karim Benzema, tarih yazmak için sahada #Güncel Haberler

#Karim #Benzema #tarih #yazmak #için #sahada
Karim Benzema, tarih yazmak için sahada-

Real Madrid’in yıldız forveti Karim Benzema UEFA Süper Kupa’yı gol atarak kazanmayı başarırsa, 3 değişik gururu bir arada yaşamış olacak.

Karim Benzema, tarih yazmak için sahada

Real Madrid ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Eintracht Frankfurt bu akşam saat 22.00’de Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de oynanacak olan UEFA Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecek.

Son Şampiyonlar Ligi şampiyonu Real Madrid’de maçın en eleştiri isimlerinden birisi 34 yaşındaki forvet Karim Benzema olacak.

Marca’nın aktardığı bilgilere bakılırsa; Ballon d’Or’un en mühim talibi olan Fransız santrfor bu maçta atacağı 1 gol ve kupanın kazanılmasıyla beraber 3 ayrı gururu birden yaşayabilir.

Karim Benzema, tarih yazmak için sahada #1

Kaptan olarak ilk kupasının ardında

Karim Benzema’nın Helsinki’de yaşayabileceği en hususi an ise kupayı UEFA Başkanı Alexander Ceferin’den kaptan olarak alması olacak.

Marcelo’nun ayrılığının arkasından 1. kaptanlığa getirilen tecrübeli forvet, kaptan olarak ilk kupasını kazanmaya çalışacak.

Gol atarsa Raul’u geçecek

Karim Benzema, final maçında atacağı bir gol ile Real Madrid adına 324. golünü atarak, kulüp efsanesi Raul’un 323 golünü geride bırakmış olacak.

Fransız futbolcu bu sayede Los Galacticos tarihinin en golcü ikinci oyuncusu olacak. Kulüp tarihinin en golcüleri listesinin zirvesinde ise 451 golle Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo içeriyor.

Karim Benzema, tarih yazmak için sahada #2

Gento’yu yakalayacak

Real Madrid tarihinin en oldukça kupa kazanan oyuncusu Brezilyalı Marcelo oldu. 25 kupası bulunan sol bek oyuncusunu, 23 kupayla efsaneleşmiş oyuncu Paco Gento takip ediyor.

Karim Benzema ise bugüne dek kulüple 22 kupa luğu yaşadı. Fransız yıldız futbolcu, Frankfurt karşısında gelecek yengi ile beraber Gento’yu yakalayarak Real Madrid tarihinin en oldukça kupa kazanan 2. oyuncusu olacak.

#Karim Benzema, tarih yazmak için sahada #Son Dakika Haber

#Karim Benzema, tarih yazmak için sahada #2022