#Japon turist eşekle adım adım Türkiye'yi gezdi #Son Haberler

#Japon gezgin eşekle adım adım Türkiye'yi gezdi #Güncel Haberler

#Japon #gezgin #eşekle #adım #adım #Türkiye039yi #gezdi
Japon gezgin eşekle adım adım Türkiye'yi gezdi-

Japon gezgin Kotaro Takada, Amasya’nın Merzifon kazasından almış olduğu eşekle çıkmış olduğu Türkiye turunu, İzmir’in Torbalı ilçesinde tamamladı. Takada, “Türk insanı beni devamlı çaya çağrı etti” dedi.

Japon turist eşekle adım adım Türkiye'yi gezdi

Yurdun dört bir yanına çeşitli ülkelerden turistler gelmeye devam ederken Japon gezgin Kotaro Takada’nın Türkiye’yi gezme şekli görenleri şaşırttı.

Kotaro Takada, Amasya’nın Merzifon kazasından almış olduğu eşekle çıkmış olduğu Türkiye turunu, İzmir’in Torbalı ilçesinde tamamladı.

Daha ilkin de çeşitli ülkeleri gezen 30 yaşındaki Kotaro, Türkiye seyahati için eşekle yolculuğu tercih etti.

Eşeğe ‘Sorotsube’ adını verdi

Mayıs ayında Merzifon’dan bir eşek satın alan Kotaro Takada, “Sorotsube” adını verdiği eşeğiyle her gün sabahın ilk ışıklarıyla başladığı yolculuğunda köy yollarından geçerek Kapadokya’nın da aralarında olduğu gezinsel bölgeleri ve yaylaları adım adım dolaştı.

Kotaro, kimi zaman otellerde kimi zaman de kendisine evini açan ailelerin yanında konakladı.

Seyahati süresince doğayı keşfedip yürümenin tadını çıkaran Japon turistin Türkiye turu, eşeğini bırakacağı çiftliğin bulunmuş olduğu Torbalı’da bitti.

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #1

“Eşekler de insanoğlu şeklinde oldukca duygusal”

Kotaro Takada, AA muhabirine, 5 yıl ilkin gittiği Fas’ta eşekle gezi etme fikrinin oluştuğunu, Türkiye’nin bu şekilde bir gezi için güvenli ülke bulunduğunu düşündüğünü söylemiş oldu.

Ülkeyi dolaşırken kendisini görenlerin değişik tepkiler verdiğini belirten Kotaro, “Beni Afgan ve çoban zannediyorlar. Japon olduğumu söyleyince ‘Teknoloji ülkesisiniz, niçin eşek?’ diye soruyorlar. Japon olduğumu söylediğimde inanmıyorlar. Acelem yok. Yavaş gezi etmeyi seviyorum. Yürümeyi, eşekleri seviyorum. Eşekler insanoğlu şeklinde oldukca duygusal. Eşeğim olmasa yürümeye devam etmezdim.” diye konuştu.

Kotaro, hayvanın başlangıçta kendisinden iki kez kaçmaya çalıştığını fakat sonrasında alıştığını açıkladı.

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #2

“Türk insanı beni devamlı çaya çağrı etti”

Seyahatinde görmüş olduğu yaylalara fanatik kaldığını aktaran Kotaro Takada, “En güzel anımızı Isparta’da gittiğimiz bir yaylada yaşadık. Tabiatın tadını çıkardık. Fazlaca sessizdi. Temiz hava ve aden şeklinde yerdi.” dedi.

Türkleri oldukca yardımsever bulduğunu dile getiren Kotaro, “Yozgat Sorgun’da bir adam yaylada bana evini açtı. ‘İstediğin kadar kalabilirsin, sen Tanrı misafirisin’ dedi. Türk insanı beni devamlı çaya çağrı etti. Her gün çay içtim. Ekmek, çorba, karpuz yedim, içtim. Birçok Türk bana yardım etti.” ifadesini kullandı.

Öteki ülkeleri de eşek ile gezecek

AA’nın haberine nazaran; “Sorotsube”yi Torbalı’ya bağlı Çapak Mahallesi’ndeki bir çiftliğe teslim edeceğini özetleyen Kotaro Takada, gideceği Avrupa vatanlarında de eşek alıp seyahatine devam edeceğini kaydetti.

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #3

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #4

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #5

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #6

Japon turist eşekle adım adım Türkiye yi gezdi #7

#Japon gezgin eşekle adım adım Türkiye'yi gezdi #Son Dakika Haber

#Japon gezgin eşekle adım adım Türkiye'yi gezdi #2022

Başa dön tuşu