#İzmir'de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #Son Haberler

#İzmir'de lise talebesi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #Güncel Haberler

#İzmir039de #lise #talebesi #kız #kayboldu #aileler #jandarma #önünde #toplandı
İzmir'de lise talebesi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı-


İzmir’de 2,5 ay ilkin kaybolan Buket Uslu’nun kuzeni Gözde Uslu’da iki gün ilkin kaybolunca, iki kızın ailesi jandarma karakolu önüne gelmiş olarak kızlarının bulunması için tepki gösterdi.

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Yaylayurt Mahallesi’nde oturan lise talebesi Buket Uslu, 8 Mart tarihinde okula gitmek suretiyle evden ayrıldıktan sonrasında tekrar geri dönmedi. Kızlarına telefonla da ulaşamayan aile, jandarma karakoluna yitik başvurusunda bulunmuş oldu.

Sadece bugüne dek genç kızdan haber alınamadı. Buket Uslu’dan gelecek müjdeli haberi bekleyen aile, bu kez kuzeni Gözde Uslu’nun kaybolmasıyla ikinci kez aynı acıyı yaşadı.

Jandarma Komutanlığı önünde toplandılar

Geçen pazar günü saat 16.00 sıralarında evden çıkan lise talebesi Gözde Uslu da evine dönmeyince yakınları jandarma karakoluna şikayette bulunmuş oldu. Aile ve mahalle sakinleri Buket ve Gözde’nin kaçırıldığını öne sürerek, gece geç saatlerde Çandarlı Jandarma Komutanlığı önünde toplandı.

Yitik olan genç kızların yakınları ve mahalle sakinleri alkışlı protestoda bulunup, karakol önünde oturma eylemi yapmış oldu. Gözde’nin anası Seher Uslu ve daha ilkin yitik olan Buket’in anası Gülşah Uslu, sinir krizi geçirdi. Jandarma ekipleri yitik olan kızların yakınlarını ve mahalleliyi sakinleştirmekte güçlük çekti.

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #1

Gözü yaşlı anneler kızlarını istedi

Kızı Gözde’nin paltosuna sarılan ve çocuğunun kaçırıldığını iddia eden Seher Uslu, “Bana evladımı verin, kızımı isterim. Yavrumu isterim. Ben onsuz yaşayamam” diyerek gözyaşı döktü. 8 Mart’ta kaybolan Buket’in anası Gülşah Uslu ise, “Kaç ay geçti aradan, kızımı verin bana. Nerede verilen sözler nerede, şimdi de bu kız kardeş yandı. Daha kaç anne yanacak” diye haykırdı.

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #2

“Evlenme vaadi ile götürüldüler”

Yaşananları özetleyen Gözde’nin amcası Seyran Uslu ise “8 Mart tarihinde amcamın torunu Buket Uslu kayboldu. Aslen nerede bulunduğunu ve yerini biliyoruz. Dün benim yeğenim de yitik oldu. Yeri belli ve o da 16 yaşlarında. Alan kişiler de belli. İki kızımızda lise ikinci derslik talebesi. Evlenme vaadi ile götürüyorlar evlatları. Biz kızımızı götürenlere de ulaştık. Fakat ‘kızınızı vermeyeceğiz, siz işi zora sürüyorsunuz’ benzer biçimde konuşmalarla karşılaştık” ifadesini kullandı.

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #3

“Adli makamlar tedbir almalı”

DHA’nın haberine gore, Çandarlı Dayanışma Derneği Başkanı Halil İbrahim Bircan, “Aynı ailenin 16 yaşındaki bir kızı daha kaçırılmıştı. Benim yakından tanıdığım ailenin bir kızı daha kaçırılınca, ailesi başta olmak suretiyle köylü Çandarlı Karakolu’na yürüdü. Aklımıza ‘Uslu ailesine bir husumet mi var?’ sorusu geliyor. Niçin adli makamlar bir tedbir almıyor. Dernek olarak takipçisiyiz” sözlerine yer verdi.

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #4

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #5

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #6

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #7

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #8

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #9

İzmir de lise öğrencisi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #10

#İzmir'de lise talebesi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #Son Dakika Haber

Source link

#İzmir'de lise talebesi 2 kız kayboldu, aileler jandarma önünde toplandı #2022

Başa dön tuşu