#İstanbul'da sağanak etkili oluyor #Son Haberler

#İstanbul'da sağanak etkili oluyor #Güncel Haberler

#İstanbul039da #sağanak #etkili #oluyor
İstanbul'da sağanak etkili oluyor-


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün pazar günü için yapmış olduğu sağanak uyarısının peşinden yağışlar tesirini göstermeye başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD pazar günü beklenen sağanak için İstanbullulara uyarıda bulunmuştu.

Sağanak İstanbul’da tesirini göstermeye başladı.

Birçok ilçede etkili oldu

Dün akşam aralıklı olarak başlamış olan sağanak, gece saatlerinde sertliğini artırarak Beykoz, Üsküdar, Ümraniye, Sarıyer, Şile, Beşiktaş, Kağıthane, Şişli, Zeytinburnu, Bağcılar ve Fatih ilçesinde etkili oldu.

İstanbul’da sağanak etkili oluyor VİDEO


İstanbul da sağanak etkili oluyor #1

Vatandaşlar hazırlıksız yakalandı

Bayram tatilinde Bölme’e giden vatandaşlar yağışa hazırlıksız yakalandı. Yağışın şiddetlenmesi ile beraber vatandaşların ıslanmamak ve evlerine gitmek için koşuşturduğu görüldü.

İstanbul da sağanak etkili oluyor #2

Trafik aksadı

Yağış sebebiyle TEM Otoyolu Seyrantepe mevkisi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu çıkışı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile bazı ara yollarda yer yer trafik yoğunluğu oluştu.

İstanbul da sağanak etkili oluyor #3

AFAD’dan 21 il için “güçlü yağış” uyarısı

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD), aralarında İstanbul ve Ankara’nın da bulunmuş olduğu 21 il için meydana getirilen güçlü yağış uyarısında “Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına benzer biçimde olumsuzluklara karşı önlemli olun” denildi.

AFAD’dan meydana getirilen açıklamada “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran, Pazar günü ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusu ile zaman içinde Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın iç kesimleri; Ankara, Eskişehir ve Çankırı; Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Çorum’un batısında güçlü yağış umut ediliyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına benzer biçimde olumsuzluklara karşı önlemli olun” ifadeleri kaydedildi.

İstanbul da sağanak etkili oluyor #4

İstanbul da sağanak etkili oluyor #5

İstanbul da sağanak etkili oluyor #6

İstanbul da sağanak etkili oluyor #7

İstanbul da sağanak etkili oluyor #8

İstanbul da sağanak etkili oluyor #9

#İstanbul'da sağanak etkili oluyor #Son Dakika Haber

#İstanbul'da sağanak etkili oluyor #2022