#İstanbul'da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #Son Haberler

#İstanbul'da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #Güncel Haberler

#İstanbul039da #hırsızları #süpürgeyle #kovalayıp #kaçırdı
İstanbul'da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı-

Hırsızları fark eden mahalleli binadan bağırıp çakmak atarken, biri de aşağıya inerek süpürgeyle hırsızları kovaladı. Film sahnelerini aratmayan vaka, kameralara saniye saniye yansıdı.

İstanbul'da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı

İstanbul’da saat 06.00 sıralarında Şişli Mecidiyeköy’de sabaha karşı hafifçe ticari araçla semtteki bir sokağa gelen maskeli ve kapüşonlu 3 hırsız, bilgisayar dükkanını gözüne kestirdi.

Kapısının kilidini kıran hırsızlar peşinden içeriye girerek 50 bin lira değerinde elektronik eşya çaldı.

Hırsızlar soyguna devam etmiş olduğu esnada sesleri duyan çevre binalardaki mahalleli, bağırarak tepki göstererek onlara çakmak fırlattı.

Hırsızları süpürgeyle kovaladı

Hırsızın elindeki sopayı gösterip vatandaşları tehdit etmesi üstüne eline süpürge alan bir başka yurttaş ise koşarak aşağıya indi.

Hırsızları karşısında gören adam, onları süpürge sallayarak kovaladı.

Neye uğradığını şaşıran hırsızlar ise geldikleri araca apar topar binere kayıplara karıştı. Film sahnelerini aratmayan vaka kameralara saniye saniye yansıdı.

Hırsızların peşine düşüldü

Olayın peşinden durumu öğrenerek dükkanına gelen işyeri sahibi Enver Sefa Özbay, görmüş olduğu görünüm karşısında şaştı kaldı.

Kamera görüntülerini inceleyen Özbay, polis ekiplerine ihbarda bulunmuş oldu. Vaka yerine gelen polis ekipleri görüntüleri incelemeye alarak hırsızları yakalamak için emek verme başlattı.

“Zararımız ortalama 50 bin lira civarında”

İHA’nın aktardığına gore vakayla ilgili konuşan işyeri sahibi Enver Sefa Özbay, “Sabah bina görevlimiz arayarak dükkana hırsız girdiğini söylemiş oldu. Geldiğim zamanda kepengin yarıya kadar zorlandığını, kapının açıldığını ve rafta ürünlerimizin olmadığını fark ettik. Şu demek oluyor ki ortalama zararımız 50 bin lira civarındadır. Çalınanlar içinde müşterilerimizin cihazları da var. Sağ olsun üst kattaki komşumuz hırsızlık vakasını fark ediyor. Hırsızlık devam etmiyor ve elinde süpürgeyle aşağıya inerek hırsızlara engel oluyor. Hatta bir tanesi de vuruyor. Süpürgeyle vuruyor. Kendisine oldukca minnettarız, yapmış olduğu bu kahramanca hareketten dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #1

İstanbul da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #2

İstanbul da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #3

İstanbul da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #4

İstanbul da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #5

#İstanbul'da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #Son Dakika Haber

#İstanbul'da hırsızları süpürgeyle kovalayıp kaçırdı #2022

Başa dön tuşu