#İngiltere'de su kullanımına kısıtlama #Son Haberler

#İngiltere'de su kullanımına engelleme #Güncel Haberler

#İngiltere039de #kullanımına #engelleme
İngiltere'de su kullanımına kısıtlama-

İngiltere’de aşırı sıcaklar etkili olurken, ülkenin en büyük su ve atık su hizmetleri şirketi Thames Water, başkent Londra ve çevresinde su kullanımında engelleme getirileceğini duyurdu.

Tüm Avrupa’da olduğu şeklinde İngiltere’de de aşırı sıcaklar tesirini sürdürürken bir taraftan da su kıtlığıyla savaşım başladı…

Su sıkıntısı yaşayan Hollanda’nın peşinden İngiltere’de de alarm verildi.

Hollanda hükümetinin su sıkıntısı yaşandığını ve su tüketiminin denetim edilmesi için Ulusal Su Kıtlığı İdaresinin (MTW) kurulduğunu belirtmesinin peşinden İngiltere’de de önlemler alınmaya başladı.

İhtiyaç kadar su kullanılacak

İngiltere’nin başkenti Londra dahil oldukça sayıda bölgesinde hizmet veren su ve atık su hizmetleri şirketi Thames Water, hortum yasağı (Belirli bir su şirketi tarafınca su kıtlığı esnasında uygulanan hortum kullanımına ilişkin resmi engelleme) uygulayacaklarını deklare etti.

Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamada, İngiltere Meteoroloji Kurumu (Met Office) tarafınca meydana getirilen sıcak hava ikazlarının dikkate alındığı belirtilirken, vatandaşlardan gereksinimleri kadar su kullanmaları istendi.

İngiltere de su kullanımına kısıtlama #1

Aşırı su kullanımının yasaklanması planlanıyor

Açıklamada, kısıtlamanın yasal prosedürler sebebiyle hangi tarihten itibaren uygulanacağını bildirilmezken, ekim ayına kadar sürmesi beklenen engellemeler kapsamında, bahçe işleri ve yüzme havuzların doldurulması şeklinde işlerde aşırı su kullanımının yasaklanması planlanıyor.

3. aşama ısı uyarısı

İHA’da yer edinen habere bakılırsa İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), ülke genelini kapsayacak şekilde 3. aşama ısı uyarısı yayınladı.

Uyarının 14 Ağustos’a kadar süreceği açıklandı. İngiltere Meteoroloji Servisi de bu hafta bazı bölgelerde sıcaklıkların 35 dereceye ulaşmasının beklendiğini, sıcaklığın Temmuz ayında kaydedilen üstün dereceli seviyenin altında olacağı, sadece sıcak hava dalgasının daha uzun süre etkili olabileceği mevzusunda uyarıda bulunmuş oldu.

İngiltere de su kullanımına kısıtlama #2

İngiltere, en sıcak Temmuz ayını yaşadı

Meteoroloji servisine bakılırsa İngiltere bu yıl, 1935’ten bu yana en sıcak Temmuz ayını yaşadı. Ülkede 19 Temmuz’da hava sıcaklığı ilk kez 40 derecenin üstüne çıkmıştı.

Hollanda, su sıkıntısıyla savaşım ediyor – Haberi için tıklayınız –

İngiltere de su kullanımına kısıtlama #3

#İngiltere'de su kullanımına engelleme #Son Dakika Haber

#İngiltere'de su kullanımına engelleme #2022