#İlhan İrem hayatını kaybetti #Son Haberler

#İlhan İrem yaşamını yitirdi #Güncel Haberler

#İlhan #İrem #yaşamını #yitirdi
İlhan İrem yaşamını kaybetti-

Usta müzisyen ve söz yazarı İlhan İrem, tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

İlhan İrem hayatını kaybetti

Geçtiğimiz yıllarda böbrek yetmezliği teşhisi konulmuş olan 67 yaşındaki meşhur müzisyen ve söz yazarı İlhan İrem diyaliz tedavisi görüyordu.

İrem’den fena haber geldi.

Yaşamını yitirdi

67 yaşındaki sanatçı, tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Üzücü haber, tüm sanat toplumu, yakınları ve sevenlerini yasa boğdu.

İlhan İrem hayatını kaybetti #1

6 yıl ilkin rahatsızlanmıştı

Böbrek rahatsızlığı yaşayan İlhan İrem 2016 senesinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış ve diyaliz makinasına bağlanmıştı.

İlhan İrem hayatını kaybetti #2

İlhan İrem kimdir

İlhan İrem 1955 senesinde Bursa’da dünyaya geldi. Ortaokulda solfej ve şan dersleri almaya başladı sadece müzik hayatına girmesi, 1969 senesinde (14 yaşlarındayken) üst dönemler tarafınca okul orkestrasına solist olarak seçilmesi ile oldu. 1970 senesinde mensubu olduğu Meltemler Orkestrası, Milliyet Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu Liselerarası Müzik Yarışması’nda Marmara bölgesi birinciliği kazanmıştır.

Bu zamanda İstanbul’daki pek oldukça ustalaşmış müzik grubundan teklif aldı sadece 1972 yılına kadar Bursa’da kalmayı tercih etti. Aynı kadro ile 1972’ye kadar Bursa Çelik Palas Oteli’nde ve Uludağ diskolarında dans müziği şarkıcılığını sürdürdü.

İlhan İrem sanat hayatında 70’li yılları “duygusal dönem” olarak adlandırır. Bu zamanda single plaklar ve duygusal hit parçalar üretmiştir. Plak firmasının bestelerini başka sanatçılara söyletme isteğini geri çevirdikten sonrasında yapmış olduğu ikinci 45’liği “Yazık Oldu Yarınlara – Haydi Sil Gözlerini” genç sanatçıyı aniden Türkiye’deki en popüler sarkıcılardan biri yapmış oldu.

1975 senesinde gösterilen üçüncü 45’liği “Anlasana” ile başarısını devam ettirdi.

1976 senesinde ilk uzunçalar emek vermesi olan İlhan İrem 1973-1976 gösterildi. “Havalar Iyi mi”, “İşte Yaşam”, “Son Slm”, “Ayrılık Akşamı”, “Sen Bilirsin”, “Bal Ağızlım” benzer biçimde her yapmış olduğu 45’lik sıralama başı oldu. 1973-1981 yılları aralığında toplam 10 tane 45’liği yayınladı ve 1979 senesinde yayınladığı senfonik yapıdaki Sevgiliye uzunçaları ile Esin Engin’in aranjörlüğünde ilk kere bilimsel niteliği olan bir çalışmayla müzik yaşamında yeni bir yola saptı.

Sevgiliye albümünde ilk kere kendi yazdığı sözler haricinde bir Nazım Hikmet şiiri olan “Hoşgeldin Kadınım”ı besteledi ve “Hoşgeldin” adı ile seslendirdi.

İlhan İrem hayatını kaybetti #3

#İlhan İrem yaşamını yitirdi #Son Dakika Haber

#İlhan İrem yaşamını yitirdi #2022

Başa dön tuşu