#Galatasaray Adası hizmete açıldı #Son Haberler

#Galatasaray Adası hizmete açıldı #Güncel Haberler

#Galatasaray #Adası #hizmete #açıldı
Galatasaray Adası hizmete açıldı-

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, eski başkanlar ve üyelerin katılımıyla meydana gelen etkinlikle beraber Galatasaray Adası faaliyete geçti.

Galatasaray Adası hizmete açıldı

Galatasaraylıların büyük bir heyecanla beklediği Galatasaray Adası resmen hizmetine başladı.

Temmuz Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nın peşinden üyeler toplu şekilde Galatasaray Adası’na geldi. Açılış etkinliği Başkan Dursun Özbek’in hitabı ile başladı. 24 gün şeklinde kısa bir sürede emekleri tamamladıklarını belirten Başkan Özberk, Galatasaray Adası’nın üyeler ve misafirlerinin kullanacağı bir toplumsal tesis olacağını açıkladı.

“Galatasaray Adası, Galatasaraylılarındır”

Dursun Özbek açılışta yapmış olduğu açıklamada, “Kıymetli Galatasaraylılar, Galatasaray Spor Kulübü’nün oldukca kıymetli üyeleri hepiniz hoş geldiniz, hepinize saygılarımı sunuyorum. Siz kıymetli üyelerimize verdiğimiz sözlerden birini tutmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Uzun bir süreden sonrasında bugün Galatasaray Adamızda tekrardan birlikteyiz. Güneşi beraber batıracağız. Bu güzel kalabalıkla birlikte bunun keyfini yaşayacağız. Hepinizin yüzlerindeki gülümsemeyi görüyorum. Benimle selamlaşan hepimiz bugün bu adada bulunmanın gururunu benimle beraber yaşadıkları için oldukca mutluydu. Onların mutluluğu beni yüz kat daha mutlu eder. Galatasaray’a hizmet etmenin iyi mi güzel bir şey bulunduğunu bugün bir kez daha algı ettim. Hepinizi oldukca seviyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Galatasaray Adası hizmete açıldı #1

“Adamızın tüm tapusu Galatasaray’ın”

Adanın tüm tapusunun Galatasaray’ın bulunduğunu ifade eden Başkan Dursun Özbek, “Seçimden sonrasında hızla kimsenin görmek istemediği görüntüyü değişiklik yapmak yeniden adamızda bulaşabilmek için oldukca sıkı çalıştık. 24 gün şeklinde bir süre zarfında talibi yıkıntı halinden bu hale getirdik. Bu muhteşem çabaların sonunda burada hep beraberiz. Talibi yalnız bu hale getirmekle kalmadık, ada 3 parselden oluşuyor. 1957 senesinde bizlere rahmetli Sadık abinin kazandırdığı tapulu bir bölüm vardı. 2 parsel ise Ulusal Emlak’a aitti. Senelik olarak kiralanıyordu. Ulusal Emlak’a ilişik 2 bölgenin üst kullanım hakkını 30 yıl süre için aldık. Kıymetli Galatasaraylılar bu oldukca mühim. Başta Sayın Cumhurbaşkanı, Kıymetli Murat Bakanım bu işin yapılması için bizlere destek verdiler. Bundan sonrasında adanın tüm tapusu Galatasaray’ın anlamına gelir. Biz burada bir proje yaparak talibi daha da güzelleştirmenin yolunu rahatça açmış oluyoruz. Üst kullanım hakkının 30 senelik süreyle alınması oldukca mühim. Galatasaray için oldukca büyük bir kazanımdır” diye konuştu.

Galatasaray Adası hizmete açıldı #2

“Daima toplumsal tesis olarak kullandırılacak”

Özbek, 1957 yılından bu yana adanın Galatasaray’ın bulunduğunu vurgulayarak, “İnşallah 2257’ye kadar da bu şekilde olacak. Burası Galatasaray üyelerinin ve onların misafirlerinin hizmet eden bir toplumsal tesis olarak çalıştırılacak. Daima en iyi servisi Galatasaray, siz kıymetli üyelerine vermek suretiyle yönetimler ellerinden geleni yapacaklar. Ben burada size bunu vadediyorum. Benden sonraki yönetimler adına da size söz veriyorum. Burası Galatasaraylıların adası ve daima toplumsal tesis olarak kullandırılacak. Kadıköy tarafında Kalamış Tesislerimiz var orası da oldukca keyifli. Orası da bizim karşıdaki buluşma noktamız. Bu tarafta bir eksikliğimiz vardı. Adamız da bu eksikliğe yanıt verecek, bundan sonrasında tüm buluşmalarımız burada olacak. Buradaki buluşmanın kim bilir bizim bundan sonrasında oluşturacağımız sevgi iklimine katkı verecektir. Fazlaca ender zamanlarda bir araya geliyoruz. Bir araya gelmek Galatasaray’da sevgiyi ve birlikteliği bir araya getireceğinden inanırım” açıklamasında bulunmuş oldu.

Galatasaray Adası hizmete açıldı #3

“Emek veren her insana teşekkür ediyorum”

İHA’nın ahberine nazaran Galatasaray Başkanı Özbek, sonrasında sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Galatasaray Adası’nın bir hikayesi var. Bu hikayede adı geçenler var. Sadık abiden başlamış olalım, bilhassa adanın sorun haline gelmesinden sonrasında emeği geçenleri bir kez daha anmakta yarar var. Rahmetli Duygun abiyi anıyorum, adanın tahliyesi için oldukca büyük emek verdi. Rahmetli Mustafa Cengiz başkanı dualarla anıyorum, onu oldukca büyük katkısı oldu davalarla ilgili. Sevgili Burak başkanıma teşekkür ediyorum, adanın bu hale gelmesinde onun da oldukca büyük emekleri var. Sevgi iklimin oluşmasının ne kadar mühim bulunduğunu söylemiştim. Bugün oldukca kıymetli başkanımız Adnan Polat da aramızda. Sevgi iklimi içinde hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Faruk başkanımız burada. Kendisi de gelmiş olarak bizim sevgi iklimimize büyük katkı verdi. 24 gün içinde burayı bu hale getiren ilk olarak Nef Grubu çalışanları olarak buraya emek veren, alın terini döken kişiler olarak bizlere bu talibi kazandıran bu kadar hızlıca kazandıranlara oldukca teşekkür ediyorum. Buradaki organizasyonu meydana getiren, buranın bu kadar güzelleşmesine sebep olan, katkıları daima hatırlanması ihtiyaç duyulan oldukca kıymetli kardeşim ve emek harcama dostum Erden Timur’a teşekkür ederim. Sağ olsun, var olsun, ellerine sıhhat. Bu hafta sonu oldukca mühim 2 Genel Kurulumuz var. Cumartesi bütçe ile ilgili, Pazar günü Ada dahil, Galatasaray’ın haiz olduğu tüm gayrimenkullerin geliştirilmesi ve Galatasaray Spor Kulübü’ne yarar üretmesi için yetki isteyeceğimiz bir genel kurul var. Bu kalabalığın aynen Genel Kurula da gelmesini isterim. Yönetimlerin kendilerini kuvvetli hissetmesi, kendilerini Galatasaray’a hizmet etmek için daha oldukca motive hissetmelerin başlangıcında gelen şey katılımın yüksek olması. Tamamımız Galatasaray için varız, yaşasın Galatasaray!”

Sporcuların şov maçları ile etkinlik devam ederken gecenin ilerleyen saatlerine kadar Galatasaray Lisesi mezunlarının oluşturduğu müzik grubunun şarkıları Galatasaray Adası’ndan yankılandı.

Galatasaray Adası hizmete açıldı #4

#Galatasaray Adası hizmete açıldı #Son Dakika Haber

#Galatasaray Adası hizmete açıldı #2022

Başa dön tuşu