#Fethiye'nin mavi bayraklı plajını öğrenciler çalıştırıyor #Son Haberler

#Fethiye'nin mavi bayraklı plajını öğrenciler çalıştırıyor #Güncel Haberler

#Fethiye039nin #mavi #bayraklı #plajını #öğrenciler #çalıştırıyor
Fethiye'nin mavi bayraklı plajını öğrenciler çalıştırıyor-

Fethiye’de bulunan Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencilerinin usta öğreticiler nezaretinde hizmet verdiği plaja mavi bayrak verildi.

Fethiye'nin mavi bayraklı plajını öğrenciler çalıştırıyor

Meslek Liseleri, verdikleri eğitim doğrultusunda öğrencilerinin uygulamalı çalışmalarını teşvik ediyor.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde de bu şekilde bir okulun işlettiği, liselilerin emek vererek mesleğe hazırlandığı mavi bayraklı plaj ziyaretçilerini ağırlıyor.

İlçedeki Büyük Samanlık Koyu’nu işletme hakkı 3 yıl ilkin Kaymakamlıkla meydana getirilen protokolle 20 yıllığına Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verildi.

Öğrenciler meslek hayatına hazırlanıyor

Plaj için mavi bayrak başvurusu yapılmış oldu. Onaylanan başvurunun arkasından mavi bayrağın dalgalanmaya başladığı plaj, hem bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet ediyor hem de burada çalışan öğrenciler meslek hayatına hazırlanıyor.

AA’nın haberine bakılırsa, lisenin müdürü Alparslan Selçuk, okulda kaliteli eğitimle gezim sektöründe çalışmak suretiyle elemanlar yetiştirildiğini söylemiş oldu.

Fethiye

Kanalizasyon yoktu arıtma tesisi kuruldu

Bölgede kanalizasyon olmadığı için arıtma tesisi kurduklarını özetleyen Selçuk, bundan sonrasında en büyük hedeflerinin mavi bayrağı dalgalandırmaya devam etmek bulunduğunu altını çizdi.

Fethiye

“Tercih edilen bir noktayız”

Mavi bayrağın ülke turizmi için fazlaca mühim bir olgu bulunduğunu dile getiren Selçuk, “Şu anda Türkiye dünyada en fazlaca mavi bayrağı bulunan üçüncü ülke. Plajımızda mavi bayrak dalgalanmasının gururunu tüm personelimizle yaşıyoruz. Misafirlerimizin bizi tercih etmesindeki en mühim etken mavi bayrağın dalgalanması. Sunmuş olduğumuz ucuz, kaliteli hizmet ile tercih edilen bir noktayız. 20 yıllığına bizlere tahsis edilen plajımızı en iyi şekilde turizmin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.” diye onuştu.

Fethiye

“Kazancımla aileme geçim sağlıyorum”

Plajda çalışan talebe Yusuf Büklü, çalmış olduğu plajda mavi bayrak dalgalanmasının gururunu yaşadıklarını söylemiş oldu. Büklü, emek vererek kendini geliştirdiğini, kazanılmış olduğu parayla da ailesine katkı sağladığını belirtti.

#Fethiye'nin mavi bayraklı plajını öğrenciler çalıştırıyor #Son Dakika Haber

#Fethiye'nin mavi bayraklı plajını öğrenciler çalıştırıyor #2022