#Fenerbahçe'den Ukrayna açıklaması #Son Haberler

#Fenerbahçe'den Ukrayna açıklaması #Güncel Haberler

#Fenerbahçe039den #Ukrayna #açıklaması
Fenerbahçe'den Ukrayna açıklaması-

Sarı-lacivertliler, Dinamo Kiev maçında ‘Vladimir Putin’ tezahüratı sebebiyle açıklamada bulunmuş oldu.

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunun rövanş karşılaşmasında Fenerbahçe, evinde Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ile karşı karşıya geldi.

Sarı-lacivertliler, uzatma dakikalarında yediği gol ile 2-1 yenik olarak Devler Ligi umudunu yitirdi. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi hasreti tam 14 yıla çıktı.

Sadece skordan oldukça maçın önüne geçen başka bir vaka yaşandı. Fenerbahçe taraftarı, yenilen golün arkasından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in adını tezahürat yapmış oldu.

Taraftarın bu hareketinin arkasından Ukraynalılar ve dünyanın birçok yerinden tepki geldi.

Bu tepklilerin arkasından Fenerbahçe açıklamada bulunmuş oldu. Sarı-lacivertliler açıklamasında, “UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda sahamızda oynanan Dynamo Kyiv maçında, rakip takımın golünden sonrasında tribünlerin bir bölümünden duyulan; kulübümüzü temsil etmeyen, kulübümüzün kurumsal duruşunu hiçbir şekilde yansıtmayan bir söyleme karşı bu açıklamayı yapıyoruz.

Dinamo Kiev’in golü sonrası Fenerbahçe taraftarından ‘Vladimir Putin’ tezahüratı İZLE

“24 Şubat’ta ilk tepki veren bizdik”

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tesir alanımızla her daim hem vatanımızda hem de dünyada toplumsal ve insani mevzularda farkındalık yaratmaya itina gösteriyor; bunu bir mesuliyet olarak görüyoruz.

Kulübümüz cenk sürecinin başlangıcı olan 24 Şubat 2022 tarihinde bu sürece dair tepki veren ilk kulüp olmuştur.

Tüm resmi mecralarımız aracılığı ile dile getirdiğimiz mesajımızı bir kez daha vurgulamak istiyoruz: Harp; yüreklilik değil, korkaklıktır! #SavaşaHayır

“Duruşumuz ilk günden malumdur”

Ek olarak bu hassasiyetimizin en büyük örneklerinden bir diğeri de; Ukrayna’da barışa dikkat çekmek ve maddi-manevi katkı sağlamak amacıyla ‘Sulh İçin Futbol’ diyerek Shakhtar Donetsk ile Nisan ayında sahamızda oynadığımız dostluk maçı ve Shaktar Donetsk takımını her mevzuda yanlarında olarak günler süresince vatanımızda ağırlamamızdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konudaki duruşumuz ve sürecin ilk gününden itibaren tavrımız tüm kamuoyunun malumudur.

“Vatanımızda forma giyen yedek kaleci abartılı hareket sergiledi”

Dün meydana gelen maçın 58. dakikasında rakip takımın bazı oyuncularının, bilhassa geçmişte vatanımızda bir takımda forma giyen yedek kalecilerinin gol sonrası sergilemiş olduğu abartılı hareketler, tribünlerin bir bölümünün galeyana gelmesine ve 120 dakika devam eden maç içinde yalnız 20 saniye devam eden bir reaksiyona sebebiyet vermiştir.

Sebebi her ne olursa olsun tribünlerimizin bir bölümünden yükselen reaksiyonu Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kesinlikle kabul etmiyoruz.

“Bu durum adil değil”

Kulübümüzün duruşunu ve değerlerini asla temsil etmeyen bu söylemin, tüm taraftarımıza mal edilmesi ve kulübümüze mesuliyet atfedilmesi de adil ve hakkaniyetli bir yaklaşım değildir.

Geldiğimiz noktada; bu mevzu üstünden hem ülkemizin hem de kulübümüzün töhmet altında bırakılmasını, yanlış anlaşılmaya sebep olacak şekilde gündem yapılmaya çalışılmasını ve mevzunun siyasetle ilişkilendirilmesini kınıyoruz.

Bu gündem vesilesiyle Fenerbahçe Spor Kulübü olarak spor ve siyasetin birbirinden daima ayrı tutulması gerektiği noktasındaki duruşumuzu bir kez daha tüm kamuoyuna hatırlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe den Ukrayna açıklaması #1

Fenerbahçe den Ukrayna açıklaması #2

#Fenerbahçe'den Ukrayna açıklaması #Son Dakika Haber

#Fenerbahçe'den Ukrayna açıklaması #2022

Başa dön tuşu