#Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir #Son Haberler

#Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir #Güncel Haberler

#Fatih #Erbakan #Seçmen #kitlesi #birbirine #yakın #partilerden #bir #ittifak #doğabilir
Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir-

Yapmış olduğu konuşmada gündemine seçim, iktisat ve sığınmacı konusunu alan Tekrardan Refah Partisi önder Fatih Erbakan, “ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul” dedi.

Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bir tv programına katıldı.

Katılmış olduğu programda gündeme dair açıklamalarda bulunan Erbakan, iç ve dış politikaların yanı sıra 3’üncü ittifak açıklamasında da bulunmuş oldu.

Gündemine Suriyelileri alan Erbakan, “ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul” dedi.

3’üncü ittifak mevzusuna açıklık getirdi

Seçime 10 aya yakın bir vakit kala halkın merak etmiş olduğu ittifaklar mevzusuna ilişkin konuşan parli lideri, “Ölüm haricinde hiçbir şey kati değil. Seçime kısa sürede 6’lı masanın çatırtılarının artması yada dağılması söz mevzusu olduğunda başka bir alternatif olabilir. Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir. Gelecek Partisi, Mutluluk Partisi, Büyük Birlik Partisi ile bir araya gelinebilir. Sadece aslolan hedefimiz ne masa başındakilerle ne de kasa başındakilerle seçime tek başımıza Tekrardan Refah Partisi olarak girmektir. Seçmenden de bu duruşumuzdan dolayı pozitif dönüş alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir #1

“Yüzde 9,5 ve 10,5 arası sonuca ulaştık”

Tekrardan Refah Partisi’nin baraj problemi olmadığını vurgulayan Erbakan, “Bizim akademisyenler nezaretinde yaptırdığımız gb ankette yüzde 9,5 ve 10,5 arası sonuca ulaştık. Bizim baraj problemimiz yok. Seçime kadar da 500 bin üyeye hızla ulaşacağız ve bunu kanıtlama etmiş olacağız. Mecliste yer edinen ve anketlerde yüzde 20 gösterilen partiler kadar üye sayımız olmuş olacak ve dolayısıyla bizim de baraj problemimiz olmadığı görülecektir. Öteki anketler bizi yüzde üç gösteriyorlar en fazla bundan dolayı anket için ararken seçeneklerde Tekrardan Refah Partisi’ni saymıyorlar, Tekrardan Refah Partisi diyeni kararsızlara ekliyorlar.” şeklinde konuştu.

“Suriyelilerin dönmesi koşul”

İHA’nın aktarımına bakılırsa; Sığınmacıların ülkelerine bir an evvel dönmesinin ABD ve İsrail’in şimal Suriye’deki terör devleti planına engel olunması açısından ehemmiyet arz ettiğini belirten Erbakan, “ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi koşul. Bir an evvel derken sabahtan akşama, bugünden yarına otobüsler gönderelim demiyoruz. Bu mevzuda iktidarın Suriye yönetimi ile bir an ilkin masaya oturması lazım ve mültecilerin dönüşü için oradaki şartların uygun hale getirilmesi lazım. İran yönetimi de aracı olmaya hazır. Bunun artık başka çaresi yok.

Burada doğal mühim olan nokta şu can güvenliğinin temin edilmesidir. Esad’ın dönmeleri ile ilgili pozitif çağrıları var. İnatlaşmayı bırakıp ekonomik ve toplumsal açıdan mültecilerin dönüşü ilgili bir an evvel bir plan program oluşturulmalıdır. Hep şunu söylüyoruz, ‘Bülbülü altın kafese koymuşlar illa vatanım demiş’ ben çoğunluğun da dönmek istediğini düşünüyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.

Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir #2

#Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir #Son Dakika Haber

#Fatih Erbakan: Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir #2022

Başa dön tuşu