#Fatih Altaylı: Ersan hocam, neden her akşam televizyonlardasınız #Son Haberler

#Fatih Altaylı: Ersan hocam, niçin her akşam televizyonlardasınız #Güncel Haberler

#Fatih #Altaylı #Ersan #hocam #niçin #akşam #televizyonlardasınız
Fatih Altaylı: Ersan hocam, niçin her akşam televizyonlardasınız-

Ersan Şen’i konuk alan Fatih Altaylı, “Siz bir hukuk adamısınız, niçin siyasete bu kadar meraklısınız? Niye hiddet içinde sizi her akşam TV’de görüyoruz” sorusunu sordu ve Şen de cevapladı.

HaberTürk’te gazeteci Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen konuk oldu.

Fatih Altaylı’nın sorularına cevap veren Ersan Şen, gündemi değerlendirdi ve açıklamalarda bulunmuş oldu.

Gazeteci Altaylı’nın, Ersan Şen’in son zamanlarda sık sık ekranlarda görülmesi dikkatinden kaçmadı.

“Niye bu kadar dertleniyorsunuz”

Bu duruma değinen Fatih Altaylı, Şen’e mesleğinin avukatlık bulunduğunu hatırlatarak, “Hocam bir şeyi merak ediyorum, siz bir hukuk adamısınız niçin siyasete bu kadar meraklısınız? Memleketin tüm dertleri canınızı sıkıyor, örneğin size ne sorulardan. Niye bu kadar dertleniyorsunuz? Nedir sizi buraya iten, bu şekilde dürtükleyen?

“Niye sizi her akşam televizyonda görüyoruz, yok mu işiniz”

Hadi biz gazeteciyiz, işimiz bu. Siz avukatsınız. Gidip davanıza bakabilirsiniz. Hatta başka avukatlar benzer biçimde siyasal bağlantılar da kurabilirsiniz. Nedir bu kadar derdiniz? Niye hiddet içinde sizi her akşam televizyonda görüyoruz. Yok mu işiniz?” sorularını sordu.

Fatih Altaylı: Ersan hocam, niçin her akşam televizyonlardasınız – Video

Fatih Altaylı: Ersan hocam, neden her akşam televizyonlardasınız #1

Bu ülkeye hizmet etmek isteyen birisiyim

Fatih Altaylı’nın sorusu üstüne Ersan Şen, entelektüel kimliğe haiz bir şahıs bulunduğunu belirterek “Bu hiddet değil bir coşku. Ben entelektüel kimliğe bir sahibim. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım, insanıyım. Bu ülkeye hizmet etmek isteyen birisiyim. Ben de bu hadiselere duyarsız kalmadım.

Gereği her neyse hukuki altyapılar oluşturulsun. O(Eski) dönemde şunu haykırdım. Dedim ki ya burası olağan hukuk düzeninden gidiyor. Genelge devleti olması imkansız. Genelgelerle bu işleri yönetim edemeyiz, bu ülkenin anayasası kanunu kitabı var dediğimde esasında işimi yapıyordum, gene hukuk mesleğini konuşturuyordum.

“Benden oldukca kazanan, birçok avukat vardır, onun da derdinde değilim”

Burada da bakın oturduk. Şu ana kadar konuştuğumun içinde direkt yada dolaylı hukuk var. Başka bir şey yok ki. Hukuk esasında her şeyin temeli, esası. Bu, kısaca o ekranlara çıkmakta kendimi bir vazife edinerek ki reklamını yaparak, tanıtarak derdine de düşmedim.

Şimdi belli bir süre sonrasında ona ihtiyacım olmuyor ki benden oldukca kazanan, daha iyi iş icra eden birçok avukat vardır. Onun da derdinde değilim. Anlatabildim mi? Kısaca şu sebeple bu şekilde tanınmanın da şu şekilde bir eksi tarafı vardır. Tanınırsanız kimi sizi sever kimi de sevmez.” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı: Ersan hocam, neden her akşam televizyonlardasınız #2

“Çoğu zaman iktidar kanadın hoşuna gitmeyecek cümleler kuruyorsunuz”

Gazeteci Fatih Altaylı’nınÇoğu zaman iktidar kanadın hoşuna gitmeyecek cümleler kuruyorsunuz.” cümlesi üstüne Ersan Şen, “Öyleki zannediliyor.” yanıtını verdi.

Konuşmasına devam eden Ersan Şen, şu ifadeleri kullandı:

“Yarın, birgün iktiadar değişse de onların da hoşuna gitmeyebilir.

Ben bugün bu ekranlarda şunu söyleyeyim. Sayın Kılıçdaroğlu’nu da amansız eleştirenlerden bir tanesiyim.

Ben şu şekilde bir kaygı içinde hareket etmiyorum. Aman şunu şu şekilde söylersem benim şu şekilde mağduriyetime sebebiyet verir. Bu tarz şeyleri göze alıyorum.

“İnsanlar muhalif görmemiş”

İkincisi olamayacağını düşünüyorum. O denli da değil diyorum.

Zira ben konuşmayayım. Beni çektiğin süre eğer karşıcılık bana gelmişse ayıp. Zira beni bir muhalif olarak gördünüz ki insanoğlu muhalif görmemiş. Anlatabildim mi? Kısaca bu ekranlar eğer bizi uç yerde muhalif kabul edip de ya bu iktidar karşıtı değerlendiriyorsa hata. Ben siyah beyaza beyaz diyorum.

“İktidara yakın olanlardan da faydalanıyorum”

Ben bir şeyi ortaya koyduğumda diyorum ki kardeşim bak iddiam bu. Dayanağım bu. Bilmediğim bir mevzu olursa faydalanmıyorum. Gidiyorum Mahfi Eğilmez’den faydalanıyorum. Özgür Demirtaş’tan faydalanıyorum.

İktidara yakın olanlardan da faydalanıyorum. Bunlar bu diyorum. Doğruya doğru. Beni şu şekilde eleştiriyorlar. Efendim diyorlar. Iktidarın doğru yaptığını da bu şekilde seslendir. İcap ediyorsa seslendiriyorum. Kabul ediyorum. Fakat yanlışsa da yanlışa yanlış diyorum.”

Fatih Altaylı: Ersan hocam, neden her akşam televizyonlardasınız #3

#Fatih Altaylı: Ersan hocam, niçin her akşam televizyonlardasınız #Son Dakika Haber

#Fatih Altaylı: Ersan hocam, niçin her akşam televizyonlardasınız #2022