#Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak #Son Haberler

#Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak #Güncel Haberler

#Eski #ABD #Başkanı #Trump #York #Başsavcılığında #yemin #altında #sorgulanacak
Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak-

“Emlak Kralı” olarak malum eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, mülklerinin değerleri mevzusunda oluşturulan soruşturma kapsamında, New York Başsavcılığı’nda yemin altında ifade vereceği bildirildi.

Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak

New York Başsavcısı Letitia James, Trump Organization isminde şirkete ilişik gökdelenler ve golf sahaları benzer biçimde varlıkların değerinin on yıldan fazla süredir finansal tablolarda yanlış yansıtıldığını iddia etmiş olduğu soruşturma kapsamında, Trump ve çocuklarını ifade vermeye çağırmıştı.

Trump ve avukatları her seferinde karara itiraz etmiş, başsavcılığın istediği belgelerin kendilerinde bulunmadığını beyan etmişti.

İfadeye çağrıldı

Uzun bir süreç sonrasında iki hafta ilkin New York Eyalet Temyiz Mahkemesi, soruşturmayla ilgili Trump’ın mahkemeye gelmiş olarak ifade vermesi gerektiği kararını onaylamıştı.

Bigün sonrasında da federal bir yargıç, Trump’ın, James’in kendisi hakkında yürüttüğü soruşturmayı durdurmak için mahkeme sonucu çıkartma girişimini negatif yanıtlamıştı.

Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak #1

Yarın ifade vermeye gideceğini deklare etti

Truth Social adını verdiği toplumsal medya uygulamasından izahat icra eden Trump, yarın ırkçı New York Başsavcısını göreceğini ve ABD tarihindeki en büyük cadı avının sürdüğünü belirtti.

“Muz Cumhuriyeti”

Trump, mülklerinin değerleri mevzusunda oluşturulan soruşturma kapsamında yemin altında sorgulanacağını doğrulayarak Büyük şirketim ve ben her taraftan saldırıya uğruyoruz. Muz cumhuriyeti! ifadesini kullandı.

AA’nın haberine bakılırsa izahat, Trump’ın Florida’daki Mar-A-Lago malikanesinin dün Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanlarınca basılmasının peşinden geldi.

Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak #2

#Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak #Son Dakika Haber

#Eski ABD Başkanı Trump, New York Başsavcılığında yemin altında sorgulanacak #2022