#Erzincan'da zabıta ve polis denetime çıktı #Son Haberler

#Erzincan'da zabıta ve polis denetime çıktı #Güncel Haberler

#Erzincan039da #zabıta #polis #denetime #çıktı
Erzincan'da zabıta ve polis denetime çıktı-

Erzincan’da polis ve zabıta işyerlerine yönelik denetim gerçekleştirmiş oldu.

Erzincan'da zabıta ve polis denetime çıktı

Erzincan’da Refahiye ilçe merkezindeki market, bakkal, fırın benzer biçimde fazlaca sayıda işletme etiket, fiyat, hijyen, gramaj ve öteki kurallara uygunluk mevzularında Refahiye Kaymakamlığı ile koordineli bir halde oluşturulan takımlar tarafınca denetlendi.

Zabıta ve polis denetim yapmış oldu

Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Hıfzısıhha Kanunu çerçevesinde meydana getirilen denetimde Belediye Zabıta çalışanı, İlçe Ziraat ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Güvenlik Müdürlüğü çalışanı vazife yapmış oldu.

Erzincan da zabıta ve polis denetime çıktı #1

İşletmelere ikazlar yapılmış oldu

İşletmelere bilhassa ürünlerin son kullanma tarihleri, gramaj uygunluğu ve sergen etiket fiyatı ile kasa fiyatı uyumu mevzusunda duyarlılık göstermeleri ve belirlenmiş olan kurallara riayet etmeleri ve uygunsuzluğu tespit edilen işletmeler hakkında yönetimsel para cezası uygulanmak suretiyle tutanak tanzim edileceği benzer biçimde mühim hususunda lüzumlu uyarılarda bulunulmuş oldu.

“Halkımızın sağlığı ve güvenliği her şeyin üstündedir”

İHA’nın haberine gore, mevzuyla ilgili izahat meydana getiren Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, “Halkımızın sağlığı ve güvenliği her şeyin üstündedir. Bu yüzden bu tür denetimlerimizin sık sık yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Erzincan da zabıta ve polis denetime çıktı #2

#Erzincan'da zabıta ve polis denetime çıktı #Son Dakika Haber

#Erzincan'da zabıta ve polis denetime çıktı #2022

Başa dön tuşu