#Düzce'de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #Son Haberler

#Düzce'de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl süresince plan yaptılar #Güncel Haberler

#Düzce039de #kişinin #öldüğü #kanlı #pusu #yıl #süresince #plan #yaptılar
Düzce'de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl süresince plan yaptılar-

Aynı aileden 3 kişinin pusuya düşürülüp öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 10 şüpheliden 8’i tutuklanırken, cinayetler için 1 yıl süresince plan yapıldığı ortaya çıktı.

Düzce'de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar

Düzce’de iki aile içinde icradan satılan tarla sebebiyle 3 yıl ilkin çıkan dövüşte 1 kişinin öldüğü, 1 senedir vakası planlayan şüphelilerin silahları öncesinden ormana gizledikleri ortaya çıktı.

Önlerini kesip ateş ettiler

20 Temmuz’da Esentepe köyündeki fındık bahçesinde, Çuhadar ailesinden 4 şahıs, icradan satılan tarla sebebiyle aralarında husumet bulunan Gürbüz ailesi üyelerine pusu kurdu.

4 şüpheli, Mithat Gürbüz, oğulları Ali ve Engin Gürbüz ile Engin Gürbüz’ün eşi Selma Gürbüz’ün önünü keserek av tüfeği ile ateş açtı. Mithat Gürbüz ile gelini Selma Gürbüz vaka yerinde, kardeşlerden Ali Gürbüz ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Düzce de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #1

1 hafta ormanda saklandılar

DHA’nın haberine nazaran; Jandarma, olayın peşinden kaçan şüphelileri yakalamak için emek harcama başlattı. Teknik ve fiziki takip sonrası şüphelilerin köyden asla çıkmadıkları ve ormanda saklandıkları belirlendi.

10 şahıs’den 8’i tutuklandı

4 şüpheli, 26 Temmuz’da evlerine dönünce jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Şüphelilerle beraber vakaya karıştıkları tespit edilen 6 şahıs de gözaltına alındı.

Şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin peşinden dün adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden C.K., V.Ç., H.Ü., K.G., K.Ç., M.E.Ç., C.G. ve N.Ç. tutuklandı, O.Ç. ve H.G. ise adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

Düzce de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #2

Geçen yılki dövüşte 1 şahıs yaşamını yitirdi

5 Haziran 2019 tarihinde taraflar içinde çıkan Mustafa Gürbüz, pompalı tüfekle ateş edip Samet Çuhadar’ı öldürmüş, kuzeni Bahadır Çuhadar’ı ise yaralamıştı.

Düzce de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #3

1 yıl süresince plan yaptılar

Şüphelilerin ifadelerinde köyde Gürbüz ailesinin kendileri hakkında, “Onlar bizim tarlamızı aldı, biz onlardan bir can aldık” yönünde dedikodu yaptıklarını duyduklarını, 1 senedir vakası planladıklarını, vakadan ilkin silahları ormanlık alana gizlediklerini belirterek pişman olmadıklarını söyledikleri ifade edildi.

 

 

Düzce de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #4

Düzce de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #5

Düzce de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl boyunca plan yaptılar #6

#Düzce'de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl süresince plan yaptılar #Son Dakika Haber

#Düzce'de 3 kişinin öldüğü kanlı pusu: 1 yıl süresince plan yaptılar #2022

Başa dön tuşu