#Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı #Son Haberler

#Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı #Güncel Haberler

#Dünya #Meteoroloji #Örgütü #sıcak #hava #dalgalarına #karşı #uyardı
Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı-


Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) Genel Sekreteri Petteri Taals, iklim değişikliğinin dünya genelinde sıcak hava dalgalarını daha sık ve yoğun hale getireceğini bildirdi.

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) Genel Sekreteri Petteri Taals, Birleşmiş Milletlerin (BM) Cenevre Ofisindeki basın toplantısında konuştu.

“Tesirleri minimum 2060’a kadar sürecek”

Son haftalarda Avrupa genelinde tesirini gösteren sıcak hava dalgasına ilişkin açıklamalarda bulunan Taals, sıcak hava dalgalarına iklim değişikliğinin sebep bulunduğunu vurgulayarak, “İklim değişikliğinin negatif tesirleri minimum 2060’a kadar sürecek.” dedi.

“Sıcak hava dalgaları daha sık ve yoğun hale gelecek”

Gökyüzüne salınan karbondioksit oranının yüksek bulunduğunu hatırlatan Taals, “İklim değişikliği sebebiyle sıcak hava dalgaları daha sık ve yoğun hale gelecek.” tespitinde bulunmuş oldu.

Taals, karbondioksit salınımlarının atmosfere “doping tesiri” yaptığını belirterek, son zamanlarda görülen sıcak hava dalgasının dünya için bir uyanış çağrısı olması icap ettiğini söylemiş oldu.

Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı #1

Avrupa’da tesirini göstermeye başladı

Avrupa genelinde geçen aydan bu yana tesirini gösteren sıcak hava dalgaları sebebiyle İngiltere’de dün “gece en yüksek ısı” görülmüş, geçen hafta Fransa, İspanya ve Portekiz’de sıcak havalar sebebiyle minimum 360 şahıs yaşamını kaybetmişti.

Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı #2

#Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı #Son Dakika Haber

#Dünya Meteoroloji Örgütü sıcak hava dalgalarına karşı uyardı #2022